Franczyza - ubezpieczenia CUK

Franchising - informacje, opinie, wiadomości

Franczyza - ubezpieczenia CUK

Postautor: wodnik » czwartek 27 lut 2014, 15:41

Osoby które współpracują lub współpracowały proszę o opinie. Najbardziej interesuje mnie jak szybko ten biznes przynosi zyski.
wodnik

Re: Franczyza - ubezpieczenia CUK

Postautor: komis » środa 05 mar 2014, 17:46

Także zainteresowany jestem tym tematem, ale bardziej odpowiadałby mi statut Niezależnego Doradcy CUK. Mianowice, czy to wynagrodzenie prowizyjne jest tak korzystne jak piszą na stronie CUK ? Będę wdzięczny za info od osób zorientowanych w temacie.
komis

Postautor: wodnik » czwartek 03 kwie 2014, 21:02

Obejrzyj filmy , które CUK umieszcza na swojej stronie, tam jest wiele wskazówek. Mi pomogły, ale i tak już się umówiłem na rozmowę.
wodnik

Postautor: komis » wtorek 06 maja 2014, 17:09

Byłeś może już na tej rozmowie? Bo miałbym kilka pytań. I czy sprawdzali na tej rozmowie wiedzę z zakresu ubezpieczeń? Obejrzałem te filmy i tak wyłapałem , że jako niezależny doradca miałbym dostęp do produktów 8 ubezpieczycieli, a jako właściciel placówki to wiadomo do pełnej oferty.I trochę się zaczynam łamać, czy się też na franczyzę nie odważyć.Już nawet zbadałem teren w regionie i wiem , gdzie jest "luka" to mógłbym się tam wbić w ofertą.
komis

Postautor: Luka » piątek 30 maja 2014, 20:12

Niestety CUK ma najgorszą ofertę współpracy ze swoimi agentami i franczyzobiorcami, tezę taką stawiam na podstawie swojego 8 letniego doświadczenia w zawodzie agentki ubezpieczeń. Przez długi czas współpracowałam z PZU, potem podpisywałam umowy z kolejnymi ubezpieczycielami, aż w końcu musiałam podpisać umowę z "jakąś" większą multiagencją. Porównałam prowizję -CUK płaci średnio 9-10% z komunikacyjnych, a inni nawet 14% przy tej samej cenie polisy. CUK robi dobrą kampanię marketingową, ale to inne duże multiagencje mające 3000-4500 agentów liczą się na rynku. Policzcie dobrze..
Luka

Postautor: komis » wtorek 03 cze 2014, 10:50

No ja właśnie szukam i wiadomo prowizja jest ważna, nie byłem na rozmowie to nie wiem ile proponują.Ale co mi tak na wstępie odpowiada to,że nie pobierają opłat licencyjnych. I pytanie czy w innym miejscu maiłbym dostęp do oferty 30 firm ubezpieczeniowych? Bo jak sprawdzałem to Cuk ma chyba największą ilość tych firm.I druga sprawa czy dostanę takie wsparcie jak w Cuk ? Na stronie mają takie info :
Partner otrzymuje dostęp do autorskiego programu komputerowego wspomagającego sprzedaż ubezpieczeń.
Partner otrzymuje system informatyczny upraszczający procedurę rozliczania zawartych umów
Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową pod skrzydłami jednej polisy OC multiagenta
Oddziały Partnerów biorą udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych organizowanych przez centralę CUK
Zapewniamy dostęp do tańszych materiałów reklamowych - ulotki, bannery
Dane teleadresowe placówki partnerskiej zamieszczamy w serwisie internetowym CUK
Udzielamy pomocy organizacyjnej oraz wspieramy Partnerów w kontaktach. Przypominamy klientom o kończących się umowach polis

Ponieważ jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji, jak masz jakąś inną propozycję współpracy w tym biznesie ( ubezpieczenia) to byłbym zainteresowany.
komis

Postautor: łukasz » poniedziałek 04 sie 2014, 21:36

ja polecam mniej rozpoznawalne multiagencje. sam kiedyś nawiązałem współpracę przy UNILINKu i jestem zadowolony. lecz jakiś czas temu dostałem kontakt na multiagencje Wiktoria Sp Z oo i jestem jeszcze bardziej zadowolony gdyż prowizje są większe oraz facet bardzo rzetelny + bardzo dużo towarzystw do wyboru. fakt faktem , że unilink ma swój system rozliczający prowizje i spis polis oraz dużo pomocnych materiałów przy sprzedaży, jednak to kosztuje agenta w postaci mniejszej prowizji. nie mniej jednak w początkowej pracy mi bardzo dużo pomógł i mogłem się wdrożyc w tematykę ubezpieczeń bez problemu za co jestem mega wdzięczny. jednak na dłuższą metę chyba będe miał problem przy przepisaniu się do mniejszej multi ze swoim portfelem klientów. polecam szczerze Wiktoria SP Z OO ze Stalowej Woli - właściciel bardzo odpowiedzialny, szczery oraz bezkonfliktowy. jest bardzo uczciwy i pobiera sobie bardzo małą cząstke prowizji z tego co sam dostaje, wszystkie nadwyżki prowizyjne jak wypracuje mutliagencja idą dla OWCY. jednak w unilinku tego nie ma a jak się ma przypis już konkretny to te kilka stówek robi robotę.

pozdrowienia dla początkujacych.

ps. pierwsze 2 lata ponoć kiszka, ja mam już 14 m-cy za sobą i dalej zbieram na koszta (przypis ok 20-25 tys/m-c) (2 punkty oraz dwóch pracowników) jednak sprzedaje kredyty i to moja główna "noga" biznesu :) ale siła jest i wszystko nabiera rozpędu czyli tzw. efekt kuli śnieżnej :)
łukasz

Postautor: komis » środa 17 wrz 2014, 14:38

Zapoznałem się z ofertą, ale jednak CUK mnie bardziej przekonuje. Jednak duża firma może więcej, jest rozpoznawalna i ma markę.Jak jesteś zadowolony to super, ale dla mnie kasa jest ważna ( spodziewany zysk) i nie chcę ryzykować, a jak sobie skalkulowałem koszty wejścia we franczyzę w CUK to raczej ryzyko porażki jest małe.
komis

Postautor: wodnik » sobota 18 paź 2014, 22:12

Nie wiem czy wybrałeś się na targi franczyzy? Ja właśnie odwiedziłem stoisko CUK i mam obiecane, że jeśli w ciągu roku otworzę placówkę CUK to mam zewnętrzne oznakowanie gratis. Tylko brać się do roboty wypada :)
wodnik

Postautor: Gość » czwartek 06 lis 2014, 23:24

Temat ciekawy, bo rynek ubezpieczeniowy to prężnie działająca branża. Co do CUK i współpracy z nimi to na pewno atutem jest że mają wyrobioną pozycję, druga sprawa - wymagane koszty na rozpoczęcie działalności nie są duże. Jak dla mnie to propozycja do rozważenia.
Gość

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Franchising, franczyza