Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Czy opłaca się kupno mieszkania na wynajem?

Postautor: heweea » sobota 30 wrz 2017, 17:11

Moim zdaniem opłaca się pod warunkiem, że kupuje się mieszkanie w dużym studenckim mieście. Wynajęcie takiego mieszkania nie stanowi problemu. Ja zamierzam kupić mieszkanie na osiedlu Brzozowy Zakątek na warszawskim Wilanowie. Nie sądzę, aby było je trudno wynająć. Chce, żeby mieszkanie spłaciło się z wynajmu. Sporo osób tak robi. To dobra inwestycja na przyszłość, zresztą zawsze jak coś to można sprzedać. Poza tym Wilanów to ładna okolica z dobrym dojazdem do centrum więc zapewne szybko znajdą się chętni na wynajem.
heweea

Postautor: Paror » sobota 06 sty 2018, 00:07

Mam mieszkanie w dużym mieście. Wynajęłam je studentom i nie ukrywam, że zarabiam na tym. Jeśli będzie mnie stać na kolejne mieszkanie, to też postawię na studentów. Łatwy zarobek, a kiedyś mieszkanie może się kolejnemu pokoleniu przydać.
Paror

Postautor: angela » sobota 20 sty 2018, 11:12

Uważam , że to świetny biznes. Potem jak mieszkania pójda w górę, to można mieszkanie poprostu sprzedać. Koleżnka tak robi, ale nie było łatwo ze sprzedazą mieszkania. Kilka miesiecy ogłoszenia przyniosło marny efekt. Dopiero jak skorzystała z odwlasciciela.pl to sprzedała mieszkanie w jakieś 2 miesiące. Opublikowanie ogłoszenia na 100 portalach nieruchomościowych gwarantuje, iż szybko dotrzesz do szerokiego grona potencjalnych chętnych. No i w przypadku mojej koleżanki własnie to zadziałało, jednak mając ogłoszenie z mieszkaniem na 100 portalach niż na czterech robi ogromną różnicę. Czy ktoś juz korzystał z tej stronki?
angela

Postautor: xanara » poniedziałek 12 lut 2018, 20:57

Zależy w jakim mieście i w jakiej lokalizacji. Generalnie inwestycja w nieruchomości to dobra opcja.
xanara

Postautor: Maka30 » wtorek 13 lut 2018, 13:58

Ja także jestem za inwestowaniem w nieruchomości. Jednak trzeba pamiętać, że to nie tylko zysk, trzeba od siebie też inwestować w mieszkanie, żeby nie niszczało. Najgorsze są mieszkania pozostawione samym sobie, bo właściciele się nie interesują, bo np. są za daleko, żeby przeprowadzać niezbędne remonty, a najemcy raczej nie inwestują w wynajmowane mieszkania. Dlatego uważam, że jeżeli np. odziedziczyło się mieszkanie po kimś, ale daleko to lepiej je sprzedać i kupić inne w bliższej lokalizacji. Sama wynajmuję mieszkania, ale ja współpracuję z firmą delareco. Gdy miałam problem z wynajęciem mieszkania (bo to nie było ścisłe centrum, okolica dość spokojna, raczej daleko od uczelni) to oni właśnie pomogli znaleźć mi najemcę. Wcześniej miałam problem z najemcą, który nie płacił regularnie czynszów - tego przede wszystkim chciałam uniknąć, stąd też decyzja o wynajęciu do tego pośrednika. Bardzo sobie chwalę tę współpracę. I pewnie jak będę chciała kupić kolejne mieszkanie (bo taki mam plan na przyszłość) to też skorzystam z ich pomocy przy znalezieniu bezproblemowego mieszkania, w dogodnej dla mnie lokalizacji.
Maka30

Postautor: Nitka » czwartek 22 lut 2018, 19:54

Też miałam problem z odległością i doglądaniem i dbaniem o mieszkanie, które mam we Wrocławiu. W pewnym momencie cały ten wynajem mnie przerósł i zaczęłam szukać innej alternatywy. Właśnie wtedy natknęłam się na Wynajem Bezpieczny, który nie tylko doposaża mieszkania ale bierze je pod swe skrzydła, a ja w tym momencie nie muszę martwić się o nic. Co miesiąc mam wpływy na konto, nawet chwili gdy mieszkanie stoi puste. O stan nieruchomości również nie mam się co obawiać gdyż lokatorzy muszą mieś wykupione OC, z którego są pokrywane ewentualne szkody i zniszczenia.
Nitka

Postautor: Niamh » piątek 23 lut 2018, 15:13

Mi się wydaje, że w tego typu sprawach śmiało można się radzić znajomych. Z całą pewnością będą w stanie pomóc :)
Odnoszę wrażenie, że podobnie jak ja w młodości, nie masz potrzeby celu, ale posiadasz zdolność odróżniania podróży od dryfowania
Niamh

Postautor: Niamh » piątek 02 mar 2018, 14:56

A jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać? Czy np. te najtańsze ubezpieczenia mieszkania na ubezpieczeniemieszkania.pl będą dobrym wyjściem?
Odnoszę wrażenie, że podobnie jak ja w młodości, nie masz potrzeby celu, ale posiadasz zdolność odróżniania podróży od dryfowania
Niamh

Postautor: mikaklika » wtorek 06 mar 2018, 21:32

Wszystko zależy od Twoich zdolności finansowych. Według mnie jest to kwestia bardzo indywidualna.
W gruncie rzeczy zawsze mylnie rozumiemy siebie i z rzadka rozumiemy innych.
mikaklika

Postautor: Gość » sobota 10 mar 2018, 13:38

Na kalkulatorze majątkowym cuk możesz sprawdzić jakie ubezpieczenie opłaca się wykupić.
Gość

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie