Strona 1 z 2

Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 05 lis 2014, 13:36
autor: piotr.przybelski
Hej, mam pytanie jak to jest z leasingiem dla młodych firm.
Czy firma działająca 1 miesiąc, czyli przychody nie są wysokie, czy taka firma ma szansę aby dostać auta w leasing?

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: czwartek 31 sie 2017, 20:22
autor: mezczyzna92
Hmmm powiem szczerze, że nie wiem jak do końca to wygląda ale wiem, że doradcy finansowi faktycznie zawsze znajdą ciekawe rozwiązania :) A gdyby jednak się nie udalo zdobyć leasingu to polecam kangoor.pl/ wypożyczalnię samochodów dostawczych z która można nawiązać dłuższą współpracę :)

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 06 wrz 2017, 11:20
autor: Magd4lena
Zależe pewnie od kapitału, rodzaju firmy, branży w jakiej działasz i od dotychczasowej twojej historii - ale wydaje mi się ze to jak z kredytem, po prostu jeden miesiąc to nawet za bardzo nie masz ani żadnych rozliczeń ani nic... Ale musisz poszukać konkretnej firmy i ich zapytać, tak bedzie najlepiej :)

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: niedziela 10 wrz 2017, 18:40
autor: Eilhart
Zależy jaka to firma. Dużo firm dostaje leasing, ale nie każdej jest to potrzebne. Ja popieram np leasing samochodów dostawczych - w końcu zacznie on na siebie szybko zarabiać. Sprawdź ofertę np PKO Leasing, znajomy ostatnio brał u nich w leasing jakiś samochód

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 13 cze 2018, 11:13
autor: Giepes
O Leasing w zasadzie łatwiej niż o kredyt. Leasing rządzi się swoimi prawami. Procedury są nieco inne niż przy kredytach.

Eilhart pisze:Zależy jaka to firma. Dużo firm dostaje leasing, ale nie każdej jest to potrzebne.


Kwestia opłacalności jeżeli firma ma nadwyżki przychodu nad kosztami i płaci wysokie podatki, to leasing samochodu jest najlepszy https://antyranking.blogspot.com/2017/0 ... gdzie.html
Tani leasing może wyjść taniej niż za gotówkę, jak się uwzględni korzyści podatkowe. Z kolei dla firmy, która nie generuje systematycznego dochodu leasing trochę mija się z celem. Warto zauważyć, że jednak młode firmy zwykle nie są zbyt stabilne w kwestii płynności finansowej.

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 13 cze 2018, 11:33
autor: Onel
Jako nowa firma nie powinno się brać zaraz samochodu w leasing, chyba że rzeczywiście jest niezbędny w ogóle do prowadzenia działalności. Potem taka rata może być dużym obciążeniem w okresach gorszej koniunktury, a dzisiaj ludzie pierwsze co robią po założeniu firmy to biorą luksusowe auto w leasing. Według mnie to głupota.

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 13 cze 2018, 11:36
autor: AdamsGPA
Zależy, kto ma jaki kapitał. Chociaż rzeczywiście lepiej go przeznaczyć na realny rozwój firmy. Dopiero z nadwyżek pieniądze powinno się przeznaczać na konsumpcję. Dzisiaj nie jest łatwo rozwinąć firmę. Pierwsze lata zawsze są niestabilne obojętnie co sprzedajemy i czym się zajmujemy.

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 13 cze 2018, 11:38
autor: Preciozo
Ja mam pełno znajomych, którzy właśnie tak pobrali samochody w leasing zaraz na początku. Leasing jest opłacalny i ludzie go traktują jako korzystny sposób na zakup nowego auta. Przy czym potem rata nieraz bardzo ciąży.

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: środa 13 cze 2018, 11:41
autor: Krachus
Preciozo pisze: Leasing jest opłacalny i ludzie go traktują jako korzystny sposób na zakup nowego auta.


Nie dla każdej firmy leasing jest opąłcalny. Np. jak ktoś jest na ryczałcie to nie odlicza kosztów, jak ktoś nie jest Vatowcem, to odlicza ale mniej. Wszystko zależy od samego przedsiębiorstwa.

Poza ratą jeszcze dochodzi ubezpieczenie, która w przypadku droższych aut lekko sięga kilku tysięcy złotych, do tego jakieś opłaty itp. Także nie zawsze jest to najtańsza forma zakupu samochodu.

Re: Leasing samochodu dla nowej firmy

Post: czwartek 19 lip 2018, 09:54
autor: Gość
Co do ubezpieczenia to na kalkulatorze cuk można sprawdzić gdzie jest najkorzystniejsze.