Pieniądze na stronę internetową

Jak załatwić dotację.

Pieniądze na stronę internetową

Postautor: rafik » środa 09 sty 2013, 15:29

Witam serdecznie,

mam pytanko, jestem administratorem małej stronki internetowej. Jest strona o tematyce naukowej która jest właściwie utrzymywana i redagowana przeze mnie, chciałbym aby strona się trochę rozruszała ale niestety bez jakiejś dotacji lub zastrzyku finansowego się to nie uda (wiadomo, aby strona istniała muszą się pojawiać artykuły, trzeba opłacić serwer i inne).

Czy mógłby ktoś mnie naprowadzić jak ubiegać się (i czy w ogóle mogę) o dofinansowanie? I od czego właściwie zacząć, gdzie trzeba by się udać? W tym temacie jestem całkiem zielony...
rafik

Finansowanie strony internetowej

Postautor: Wyrobnik » środa 09 sty 2013, 16:39

Określ najpierw dokładnie jaki jest cel wspomnianej strony. Czy to praca naukowa ? Czy może strona hobbistyczna ? Czy też to ma być biznes?
Zależnie od powyższego może coś się da znaleźć. Naprawdę jest wiele źródeł finansowania własnej strony internetowej.
Wyrobnik

Re: Pieniądze na stronę internetową

Postautor: rafik » środa 09 sty 2013, 17:01

Tak, jak do tej pory strona była raczej hobbystyczna, ale chciałbym żeby przerodziła się w jakiś mały biznes (czyli w coś poważniejszego). Nie wiem tylko od czego trzeba by było zacząć.
rafik

Skąd pieniądze na stronę internetową

Postautor: Profesjonalista » środa 09 sty 2013, 20:23

Najlepiej przedstaw tutaj swoją stronę. Podaj tematykę, a najlepiej adres. Spróbujemy coś wybrać najodpowiedniejszego.
Czy strona w ogóle może być dochodowa ? Masz jakieś treści , które mogą zainteresować innych ?
Nikt nie zainwestuje w stronę o pokemonach...
Profesjonalista

Postautor: rafik » środa 09 sty 2013, 21:47

Tresci trochę jest, brakuje jednak tematów które pojawialby się często na stronie. Za free nikt niestety nie będzie pisał. Myślę że strona ma potencjał, trzeba tylko trochę o nią zadbać (strona ma wysoki PR). No i trzeba by było ja trochę dopracować pod względem technicznym, może lepszy serwer.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 sty 2013, 16:56 przez rafik, łącznie zmieniany 1 raz
rafik

Postautor: Martynn » środa 09 sty 2013, 23:51

postaraj się o dotacje w PUP :)
Martynn

Inwestycja w stronę internetową

Postautor: Wyrobnik » czwartek 10 sty 2013, 09:43

Nie wiem czy spodoba CI się moja opinia. Strona, ani jej tematyka nie wyróżnia się niczym szczególnym z pośród setek (tysięcy?) innych witryn. Większego biznesu z niej niż teraz już nie będzie. Nie ma sensu inwestować w serwis, który nie ma potencjału, nie ma unikalnego pomysłu.
Takie coś, to ktoś, kto ma pieniądze wykona sobie od zera dla siebie.
Na dofinansowanie też nie ma szans z żadnych instytucji.
To zupełnie tak jakbyś szukał dofinansowania lub inwestora do swojego sklepu z warzywami.

Internet to nie jest jakieś szczególne miejsce, gdzie wystarczy mieć jakąś stronkę i zrobić na niej biznes.

ps. możesz podnieść ze dwa razy ceny za sprzedaż linków - spokojnie klienci się znajdą :)
Wyrobnik

Postautor: fooosy » środa 03 kwie 2013, 14:27

rafik pisze:wiadomo, aby strona istniała muszą się pojawiać artykuły, trzeba opłacić serwer i inne.

Akurat serwer to dziś niespecjalnie duży wydatek. Kupowałem ostatnio dla klienta konto w Group5 i mają VPS-y za 360 zł rocznie, a normalne konta jeszcze taniej.
fooosy

Postautor: Versus » środa 10 kwie 2013, 16:54

jeżeli masz jakiś innowacyjny pomysł to możesz pomyśleć o dofinansowaniu z UE (8.1), chociaż podobno to jest ruletka.
Versus

Postautor: Edeka » środa 23 gru 2015, 12:36

lepiej zarobić już na youtube
Edeka

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Dotacje