Czy BGŻOptima ma lokaty dla firm?

Gdzie ulokować oszczędności.

Czy BGŻOptima ma lokaty dla firm?

Postautor: Krachus » piątek 20 lip 2018, 14:06

Szukam jakichś lokat dla firm. Czy ktoś z Was się orientuje gdzie takie można znaleźć? Bo w moim banku nie ma niestety.
Krachus

Re: Czy BGŻOptima ma lokaty dla firm?

Postautor: AdamPGA » piątek 20 lip 2018, 14:07

Nie bardzo kojarzę, chyba Idea Bank ma jakąś lokatę dla przedsiębiorców. W sumie to raczej przedsiębiorcy inwestują kapitał, a nie trzymają na lokatach. Lokaty to marny zysk, a prowadząc firmę można o wiele więcej zarobić na obrocie kapitałem niż na jakiejś lokacie.
AdamPGA

Postautor: Krachus » piątek 20 lip 2018, 14:09

No tak się składa, że muszę gdzieś przetrzymać trochę pieniędzy, bo będą mi potrzebne za 3 miesiące, więc nie mogę ich sobie zainwestować. Nie chcę też zęby leżały na koncie z zerowym oprocentowaniem. Dlatego właśnie się zastanawiałem na taką krótko terminową lokatą. Na razie jedyne jakie mi się udało znaleźć lokaty dla firm oferuje Idea Bank. Nie wie ktoś, czy w BGŻOptima też można założyć lokatę na firmę.

Oni tam mają jeszcze w miarę względny procent na lokacie bezkarnej i bezkompromisowej, ale trzeba założyć konto Smart, bez niego nie da się założyć ani lokaty bezkarnej, ani lokaty bezkompromisowej w BGŻOptima http://www.eit-centrum.waw.pl/bgzoptima ... aty-konto/.

BGŻOptima ma ileś rodzai tych kont oszczędnościowych, ale nie widzę tam na stronie dla firm żadngo wariantu.
Krachus

Postautor: Preciozo » piątek 20 lip 2018, 14:11

No to Cię trochę zmartwię. BGŻOptima ma dużo wariantów konta ale wszystko dla osób prywatnych, więc na firmę sobie nie założysz tych lokat, ani Bezkarnej, ani Bezkompromisowej, ani żadnej innej w BGŻOptimie.
Preciozo

Postautor: Onel » piątek 20 lip 2018, 14:13

Czemu sobie nie założysz lokaty jako osoba prywatna? Po co tka kombinować i zakładać na firmę. Odsetki to jest też przychód dla firmy z tego co wiem i księgowa musi Ci to zaksięgować.

No chyba, że firma to jakaś spółka z o o, czy coś, gdzie nie możesz sobie od tak wyciągnąć kasy z firmy.
Onel

Postautor: Giepes » piątek 20 lip 2018, 14:17

Zajrzałem sobie z ciekawości, przecież te lokaty to są na 3 miesiące jedna jest na 3,5% - Lokata Bezkarna - ograniczona do 20 tysięcy.

Druga - lokata bezkompromisowa na 2,7% na 3 miesiące do 100 000 zł. Czyli jakoś śmiesznie im więcej dajesz im kasy tym mniejszy procent.

Jak to sobie policzysz na te 3 miesiące odejmiesz podatek belki to przy tych kwotach to nie są jakieś warte uwagi sumy z tych odsetek.
Giepes

Postautor: Krachus » piątek 20 lip 2018, 14:19

Giepes pisze:Jak to sobie policzysz na te 3 miesiące odejmiesz podatek belki to przy tych kwotach to nie są jakieś warte uwagi sumy z tych odsetek.

No lepsze to niż nic jak leży na koncie bez oprocentowania. Aczkolwiek policzyłem i rzeczywiście śmieszne kwoty to wychodzą

Onel pisze:Czemu sobie nie założysz lokaty jako osoba prywatna?

Może tak zrobię, albo zleje temat, bo chyba rzeczywiście nie warto sobie głowy tym zawracać.

Dzięki za informacje.
Krachus

Postautor: Iga » sobota 28 lip 2018, 21:54

Nie ma tam lokat dla firm, tylko w Idei widziałam
Iga

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Lokaty, fundusze, obligacje