Czy warto kupować złoto w celach inwestycyjnych ?

Gdzie ulokować oszczędności.

Czy warto kupować złoto w celach inwestycyjnych ?

Postautor: Złotnik » środa 06 mar 2013, 13:31

Niedawno dostałem odprawę z pracy - niestety związaną z utratą zatrudnienia. Nie chcę wydać wszystkiego na duperele. Interesuje mnie bezpieczna inwestycja. Pomyślałem, że mógłbym kupić złoto. Obserwuję jednak, że od początku roku 2013 jego cena zaczęła dość ostro spadać. Nie wiem czy teraz jest czas na zakupy złota, czy może jeszcze czekać na dalszy spadek ?
Złotnik

Re: Czy warto kupować złoto w celach inwestycyjnych ?

Postautor: blanka.win » czwartek 07 mar 2013, 10:59

może za połowę posiadanych pieniędzy kup teraz, a jeśli spadnie jeszcze niżej to sobie dokupisz, pewności w tego typu transakcjach nigdy nie masz, czy spadnie czy zdrożeje ;)
blanka.win

Czy opłaca się kupować złoto?

Postautor: Lombard » piątek 08 mar 2013, 09:42

No nie wiem, nie wiem czy obecnie opłaca się kupować złoto. No chyba, ze ode mnie z lombardu :)
Ludzie masowo zastawiają w lombardach złoto i nie odbierają go. Nie mamy już co z tym robić ! Część złota zaczęliśmy przerabiać na wybory, ale zaczynamy się obawiać jego nadmiaru. Dodatkowo teraz jak cena złota spada to ja bym nie polecał inwestowania w złoto.
Lombard

Postautor: Adam O. » niedziela 10 mar 2013, 11:46

Trudno powiedzieć, bo ogólnie przez ostatnie lata złoto było bardzo drogie zw. na to, że ludzie w kryzysie próbowali "chronić" w nim pieniądze. Także przyjrzyj się raczej wykresom długookresowym.
Adam O.

Spadek cen złota

Postautor: RadoSław » czwartek 18 kwie 2013, 19:31

Nooo, chyba nikt nie ma dziś wątpliwości, że czasy świetności złota na jakiś czas się zakończyły. Ostatnie spadki i ogólne nastroje jakie panują na rynkach nie napawają optymizmem.
Złoto raczej trzeba obecnie sprzedawać a nie kupować.
RadoSław

Postautor: galeria » czwartek 03 paź 2013, 12:42

Teraz, jak stopy procentowe są tak niskie i ludzie nie chcę lokować pieniędzy na lokatach zyskują alternatywne formy inwestowania w złoto, srebro, ekskluzywne alkohole: wino, czy whisky. Jeśli choć trochę śledzisz rynek to już pojawiają się jakieś doniesienia, że ceny metali szlachetnych będą rosły, więc warto kupić teraz, bo dalszy "spadek" może nie nastąpić. Myślę, że na czym, jak na czym, ale na złocie nie stracisz, oczywiście w perspektywie długoterminowej. Pamiętaj, że jak kupujesz to nie jakiś lombardów, tylko od licencjonowanych dealerów, którzy mają certyfikaty na każdą sztabkę, jak chociażby MRC Finance. Musisz patrzeć, czy mają licencję i certyfikat, coś takiego jak tutaj na stronie: http://mrcfinance.org/ (można zamawiać przez Internet), jak kupisz z niepewnego źródła to potem będzie Ci je cięzko sprzedać.
galeria

Postautor: paweł31 » wtorek 22 paź 2013, 09:40

Mój dziadek kiedyś inwestował w złoto i sporo na tym zyskał. Sporo nad tym myślałem i również postanowiłem trochę zainwestować. Kupiłem kilka sztabek na stronie http://www.moneynow.pl/zloto-inwestycyjne/ Zobaczymy za jakiś czas czy mi się inwestycja opłaciła ale myślę że to lepsze zabezpieczenie na przyszłość niż lokaty.
paweł31

Postautor: Makieł » piątek 23 maja 2014, 15:06

Oczywiście, że warto! Jeśli ktoś poczyta na temat inwestowania w kruszec i na bieżąco będzie z kursem to można zarobić:) Ja pierwsze szlify zdobywałem w mennicy polskiej. Na stronie macie fajny poradnik i ze wszystkim będziecie na bieżąco. Łatwo też sprzedać złoto po aktualnej cenie. http://inwestycje.mennica.com.pl/zloto/sztabki-mennicy-polskiej
Makieł

Postautor: Nanako » środa 19 lis 2014, 21:42

Dziwne pytanie przecież o złocie jak o mało czym mówi się, że jego zakup to inwestycja. Prawda jest taka, że złoto w dłuższej okresie czasu nie ma raczej prawa stracić na wartości, a co za tym idzie jeśli ktoś je kupi to nawet jak cena spadnie to można przeczekać i wiadomo, że cena wróci. Natomiast to przed czym przestrzegam to kupowanie udziałów w jakiś funduszach inwestujących w złoto, jak ktoś chce inwestować niech sobie wejdzie na stronę jaką prowadzi Mennica Staropolska, która notabene należy do grupy Silesia2000 i tam sobie zamówi. Macie przynajmniej wtedy pewność, że to co kupujecie to rzeczywiście złoto.
Nanako

Postautor: monia » sobota 21 lut 2015, 16:24

Fajny artykuł na temat inwestowania w złoto - http://inwestycje.mennica.com.pl/poradnik-inwestora/w-co-zainwestowac-pieniadze/ Złoto inwestycyjne jest jedną z bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Znaczenie złota dobrze zweryfikował ostatni kryzys i zawirowania gospodarcze na świecie. Obecnie inwestowanie w ten drogocenny kruszec nabrało nowego znaczenia. Złoto stało się synonimem stabilizacji i bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo wynika z faktu, iż żadna władza nie może złota dodrukować czy zmienić poprzez naciski polityczne jego kursu. Ma to zapewnić stabilność gospodarki opartej na zabezpieczeniu w złocie.
monia

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Lokaty, fundusze, obligacje