Mały kapitał

Gdzie ulokować oszczędności.

Mały kapitał

Postautor: Kamilka » środa 20 mar 2013, 16:23

Posiadam 700 zł. Chciałabym zainwestować w coś ten kapitał. Może nie jest to najwyższa kwota, ale może powiększy się dzięki dobremu zainwestowaniu. Jak myślicie w co warto zainwestować takie pieniądze? W jakiś fundusz inwestycyjny, w złoto? Co byście zrobili na moim miejscu?
Kamilka

Re: Mały kapitał

Postautor: Mario_1-2+3 » piątek 22 mar 2013, 08:36

Niezbyt pokaźna to sumka, he he, majątku z tego nie będzie. Może jakieś 3-miesięczna lokata z dobrym oprocentowaniem?
Mario_1-2+3

Dużo nie jest, ale zawsze coś...

Postautor: Kameczka » poniedziałek 25 mar 2013, 11:19

Nie masz zbyt dużo pieniędzy do zainwestowania. Kokosów co prawda z tego nie zbijesz, ale może jakieś grosze uda Ci się uskładać. Mario ma rację, możesz poszukać jakiejś trzymiesięcznej lokaty z wyższym oprocentowaniem. Jak coś zaoszczędzisz to pochwal się co Ci z tego wyszło :)
Kameczka

Dobra lokata

Postautor: Kamilka » poniedziałek 25 mar 2013, 11:26

Lokata to dobry pomysł, tylko teraz pomóżcie mi znaleźć jakąś dobrą lokatę. Mario, może masz jakiś pomysł? Zupełnie się na tym nie znam, więc chciałabym żeście rzucili mi jakąś dobrą ofertę, a ja wtedy przemyślę czy jest to dobra opcja.
Kamilka

Postautor: wikcia » wtorek 29 lip 2014, 21:32

Moim zdaniem 700 złotych to za mało by zacząć inwestować. Lepiej poczekaj i odłóż konkretną sumę. Co do lokaty to ja słyszałam, że do 31 lipca w skoku wołomin można założyć lokatę na piątkę z oprocentowaniem 5,5%. Z tego co pamiętam wpłata minimalna to 10 tysięcy ale mimo to wydaje mi się, że inwestycja jest opłacalna.
wikcia

BGZOptima Lokata Bezkarna

Postautor: Adam O. » piątek 17 lut 2017, 10:19

Wśród 3 miesięcznych lokata na dzień dzisiejszy są może ze 2 tylko godne uwagi:

Lokata Bezkarna w BGZOptima http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgzoptima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html
Trzeba założyć w BGZOptima konto oszczędnościowe, ale jest bezpłatne. Można je potem zamknąć po zakończeniu lokaty, wystarczy się zalogować i zamknąć. Można też sobie zostawić. Na nim jest 2,3%, ale tylko dla nowych środków.
Obecnie jest na 3% na 3miesiące

Druga to Happy w Idea Banku na 3 miesiące jest 3,5% a np. na 2 miesiące jest 4%

Przy czym przy tak małych kwotach to nie wiem czy to ma sens, bo to są groszowe odsetki.
Ostatnio zmieniony piątek 17 lut 2017, 10:32 przez Adam O., łącznie zmieniany 1 raz
Adam O.

Re: BGZOptima Lokata Bezkarna

Postautor: Krachus » piątek 17 lut 2017, 10:25

Pod warunkiem, że się jest nowym klientem, bo to są promocyjne dla nowych klientów. Poza tym przy tak małych kwotach to nie ma sensu. No sorry

700 zł * nawet te 4% / 4 (bo 3 miesiące to 1,4 roku) - 19% podatku belki, to sobie można policzyć, że to złocisze marne.

Dal kwot około 10 tys. już może warto założyć. Przy dzisiejszych stopach procentowych na na lokatach sensowne zyski można mieć tylko przy dużych kwotach np. około 100 000zł i więcej.
Krachus

Postautor: Miraaz » piątek 03 mar 2017, 16:46

Kamilka pisze:Lokata to dobry pomysł, tylko teraz pomóżcie mi znaleźć jakąś dobrą lokatę. Mario, może masz jakiś pomysł? Zupełnie się na tym nie znam, więc chciałabym żeście rzucili mi jakąś dobrą ofertę, a ja wtedy przemyślę czy jest to dobra opcja.

Tu mam bardzo ciekawy artykuł dot. lokat rekinfinansow.pl/najlepsza-lokata/
Sam osobiście korzystam z ofert banku Toyota, który jest na drugim miejscu. Ale dla mnie to jakaś pewniejsza firma i imowa bardziej piodpasowała pod moje wymagnia. Tym bardziej, że mam u nich jeszcze leasing aura z ubezpieczeniem oc / ac/ gap
Miraaz

Postautor: Miraaz » piątek 03 mar 2017, 16:46

Kamilka pisze:Lokata to dobry pomysł, tylko teraz pomóżcie mi znaleźć jakąś dobrą lokatę. Mario, może masz jakiś pomysł? Zupełnie się na tym nie znam, więc chciałabym żeście rzucili mi jakąś dobrą ofertę, a ja wtedy przemyślę czy jest to dobra opcja.

Tu mam bardzo ciekawy artykuł dot. lokat - > rekinfinansow ... /najlepsza-lokata/
Sam osobiście korzystam z ofert banku Toyota, który jest na drugim miejscu. Ale dla mnie to jakaś pewniejsza firma i imowa bardziej piodpasowała pod moje wymagnia. Tym bardziej, że mam u nich jeszcze leasing aura z ubezpieczeniem oc / ac/ gap
Miraaz

Wróć do Lokaty, fundusze, obligacje