Bezpieczna lokata gwarantująca zysk w Meritum Bank

Gdzie ulokować oszczędności.

Bezpieczna lokata gwarantująca zysk w Meritum Bank

Postautor: zet » środa 03 sie 2011, 09:02

Meritum Bank pod koniec lipca wprowadził do swojej oferty produkt, który gwarantuje wysokie zyski bez podatku Belki. Mowa o rocznej lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek. Produkt jest o tyle ciekawy, że jak wiadomo lokaty antybelkowe mają zniknąć z rynku w przyszłym roku. Oprocentowanie na lokacie zasługuje na uwagę, jest równe bowiem 7,01% w skali roku (na tradycyjnej lokacie z podatkiem Belki). Lokata gwarantuje podwyższenie oprocentowania nominalnego w sytuacji jeśli dojdzie do zmian przepisów podatkowych.

Tym samym klienci banku nie muszą obawiać się, że założona dziś lokata w przyszłym roku będzie zarabiać mniej. Mogą być pewni wypracowanego przez ich oszczędności zysku w wysokości 5,52% na lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek.

Lokatę gwarancyjną mogą założyć osoby, które są klientami banku, jak i Ci, którzy nie korzystali dotychczas z oferty Meritum Banku. Zakłada się ją za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Można tez wypełnić formularz na stronie banku lub udać się do wybranej placówki. Warto wiedzieć, że każdy może założyć dowolną ilość lokat, bank nie przewiduje w tej kwestii żadnych ograniczeń.
zet
 
Posty: 193
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 11:37

Postautor: AdamPGA » piątek 28 gru 2012, 12:42

Nie znałem tego produktu, więc nie mogę się wypowiadać, jednak z moich doświadczeń z rocznymi lokatami antybelkowymi wysoko oprocentowanymi do czasu zmiany ustawy, wyszło prawie na to samo, bo po zmianie przepisów banki podniosły oprocentowanie. Pytanie co teraz jak tną stopy procentowe? Teoretycznie brakuje produktów - polis ubezpieczeniowych na określoną kwotę z sumą ubezpieczenia na wypadek śmierci do tej kwoty wpłacanej, jak są to słabo oprocentowane, a od tego też nie ma podatku belki, z kolei IKE to żeby nie płacić belki to do osiągnięcia wieku emerytalnego nie można wypłacać, a warunki prowadzenia IKE też się mogą zmieniać. Ma ktoś jakieś ciekawe pomysły, na trzymanie teraz pieniędzy bez ryzyka?
Serwis komputerów - w Krakowie serwis apple oraz pogotowie komputerowe, instalacja systemów, obsługa informatyczna i naprawa komputerów.
AdamPGA
 
Posty: 14
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 11:58


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Lokaty, fundusze, obligacje

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «