Jak nie zapłacić podatku?

Jak płacić mniejsze podatki.

Jak nie zapłacić podatku?

Postautor: zet » poniedziałek 04 lip 2011, 18:00

Urzędy Skarbowe weryfikują dokładnie wszystkie dokumenty, które do nich docierają. Tym sposobem, tylko w ubiegłym roku wykryły one mnóstwo nieprawidłowości, w tym 84 tys. lewych faktur opiewających na ponad 3,7 mld zł.
Polacy najczęściej rozmijają się z prawdą w przypadku VAt-u, PIT-ów oraz akcyzy. Oszukujemy również jeśli chodzi o paliwo. Do tego nie informują o darowiznach, przekazują sobie pieniądze, pożyczają je między sobą. Co więcej starają się ukryć majątek przy pomocy najbliższych, w tym żony. Niektórzy nie rejestrują firm. Wiele było przypadków, gdzie sklepy oferowały swoje produkty na allegro, a nie zarejestrowały swojej działalności.
Urzędy Skarbowe bardzo często wykrywają owe nieprawidłowości, a z tym związane są sankcje finansowe. Ponadto ostatnimi czasy Fiskus działa niezwykle szybko, na przedsiębiorców, który nie płacą zobowiązań w terminie nakłada odsetki. Wszystko z uwagi na fakt, że gdzieś przecież i Urzędy Skarbowe muszą szukać pieniędzy.
zet
 
Posty: 193
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 11:37

Re: Jak nie zapłacić podatku?

Postautor: damtox » poniedziałek 28 maja 2012, 12:55

A gdzie jakaś informacja odnośnie tytułu tematu? W temacie napisane są tylko informacje o niepłaceniu przez innych, ale nic nie jest ujęte o informacjach "jak" nie zapłacić podatku? Chyba nie chcesz powiedzie, że nie robisz przelewu i to wszystko?
damtox
 
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2012, 12:00

Re: Jak nie zapłacić podatku?

Postautor: MarzPie » sobota 30 maja 2015, 20:18

Zakładając firmę można być zwolnionym z płacenia podatku. Duże ulgi dla firm oferują władze miasta Dęblin, które korzystają ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Każdy kto założy firmę może liczyć na zwolnienie z podatku, uproszczone procedury oraz wiele wolnych terenów pod inwestycje. Pobliskie lotnisko to też wielki atut Dęblina. Więcej informacji na stronie miasta Dęblin.
http://www.lotniczydeblin.pl/dla-inwestora/
MarzPie
 
Posty: 1
Rejestracja: sobota 30 maja 2015, 20:06

Re: Jak nie zapłacić podatku?

Postautor: Mama28 » niedziela 21 cze 2015, 13:39

Jeśli na takie kwoty unika się płacenia podatku to proste jest to, że US zleci u nas kontrole. Szczególnie ze urzędy są uczulone na takie rzeczy i mają płacone za to by takie sprawy wyłapywać. Ja szczerze mówiąc nie odważyła bym się na taką akcje.
Mama28
 
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 13:27


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Podatki

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «