ZUS przedsiębiorców

Jak rozliczać ZUS. Jak uniknąć problemów. Poradniki.

ZUS przedsiębiorców

Postautor: Czyzka » środa 20 mar 2013, 17:18

Nie mam jeszcze swojej działalności, ale niejednokrotnie słyszałam, że składki ZUS wykańczają przedsiębiorców. Czy rzeczywiście są one aż tak duże? Czemu państwo nie chce pomagać przedsiębiorcom, a jedynie utrudnia im życie. Ile obecnie wynoszą składki, które musi zapłacić osoba prowadząca działalność?
Czyzka

ZUS

Postautor: Kamilka » poniedziałek 25 mar 2013, 11:44

ZUS rzeczywiście wykańcza przedsiębiorców. Wielu prowadzących działalność gospodarczą ucieka w tzw. raje podatkowe z przedsiębiorstwem, by nie płacić tak dużego ZUS-u. Niestety Polska nie pomaga przedsiębiorcom, w zasadzie na każdym kroku nasze państwo utrudnia im życie.
Kamilka

ZUS

Postautor: Lalka » poniedziałek 25 mar 2013, 12:08

Składki na ZUS nie należą do najniższych. Podstawa, od której nalicza się ubezpieczenia społeczne nie może być niższa niż 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego przyjętego do ustalenia kwoty rocznego limitu podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych na dany rok kalendarzowy. Jednak są pewne ulgi dla osób rozpoczynających działalność. Minimalna miesięczna podstawa wymiaru składek społecznych jest znacznie niższa i wynosi tylko 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia.
Lalka

Re: ZUS przedsiębiorców

Postautor: syed20 » czwartek 09 paź 2014, 11:38

To zależy.. jeśli mówimy o firmie, która działa na rynku powyżej 2 lat wówczas każdy z właścicieli płaci niespełna 1000zł. Firmy do 2 lat działalności niespełna 400zł.
sultan
syed20

Postautor: Salomona » środa 25 mar 2015, 10:45

Owszem płacimy wysokie składki, a to wszystko po to aby nie dac zarobić przedsiębiorcom i zniechęcić ich do prowadzenia własnej firmy. Zanim założysz biznes pamiętaj o dobrym planie na funkcjonowanie działalności. Warto zlecać niektóre działy innym, specjalizującym się w tym firmom, jest to duże odciążenie i możemy praktycznie całkowicie wyeliminować pomyłki. Ja korzystam z biura Rachmistrzów zlecając im moja firmową księgowość i kadry. Jest to wygodne i bardzo opłacalne :)
Salomona

Postautor: eliza54 » czwartek 30 lip 2015, 10:43

To prawda, zlecenie prowadzenia naszych spraw związanych z podatkami i księgowością najlepiej zlecić specjalistom. Nasza firma korzysta z usług Biura Kognitariat - http://www.kognitariat.pl/ dzięki czemu uniknęliśmy jakichkolwiek kłopotów.
eliza54

Wróć do ZUS