A może zmienimy składki ZUS

Jak rozliczać ZUS. Jak uniknąć problemów. Poradniki.

A może zmienimy składki ZUS

Postautor: Tobiasz » sobota 08 sie 2015, 18:30

Pewnie temat brzmi jak Utopia, ale nie do końca tak jest. Naprawdę możemy coś zmienić, tylko musimy w końcu się zaangażować w to co dzieje się do okoła nas. Taką inicjatywę przeprowadza właśnie środowisko tworzące ustawę Budrewicza, wśró której wielu założeń jest między innymi likwidacja koncesji i zezwolen tam gdzie się da, maksymalne uproszczenie prawa w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, czy wprowadzenie składki ZUS proporcjonalnej do przychodów. Po szczegóły zapraszam na http://www.robimyustawe.org/ , co ważne każdy z was może pomóc w jej pisaniu :)
Tobiasz
 

Re: A może zmienimy składki ZUS

Postautor: Dikin » poniedziałek 07 wrz 2015, 11:59

Akurat ustawa Budrewicza to jedna z inicjatyw, których polska potrzebuje. Pan Paweł od wielu lat jest postrzegany jako osoba działająca w obszarze zwiększania wolności gospodarczej której w obecnym Państwie naprawdę brakuje. Dobrze, że ludzie interesują się tym projektem, ale warto zauważyć, że każdy może dołączyć i zacząć zgłaszać swoje pomysły i przekształcać je w inicjatywy, a potem w projekty ustaw. Szczegóły - http://www.robimyustawe.org/
Dikin
 

Re: A może zmienimy składki ZUS

Postautor: Angelo » środa 23 wrz 2015, 09:42

Tobiasz pisze:Pewnie temat brzmi jak Utopia, ale nie do końca tak jest. Naprawdę możemy coś zmienić, tylko musimy w końcu się zaangażować w to co dzieje się do okoła nas. Taką inicjatywę przeprowadza właśnie środowisko tworzące ustawę Budrewicza, wśró której wielu założeń jest między innymi likwidacja koncesji i zezwolen tam gdzie się da, maksymalne uproszczenie prawa w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, czy wprowadzenie składki ZUS proporcjonalnej do przychodów. Po szczegóły zapraszam na http://www.robimyustawe.org/ , co ważne każdy z was może pomóc w jej pisaniu :)

Moim zdaniem to wcale nie jest utopia. Nie tak znowu odległa przeszłość pokazała, że jeśli pewna grupa społeczna narobi szumu medialnego wokół swoich postulatów, to rządzący są w stanie na nie przystać. Dlatego uważam, że trzeba próbować. Tym bardziej, że wspomniana ustawa Budrewicza to naprawdę rozsądna propozycja, po wprowadzeniu której skorzystają wszyscy: przedsiębiorcy, pracownicy, polska gospodarka. Chyba więc warto taką inicjatywę wesprzeć.
Angelo
 
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 11:33


Wróć do ZUS

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «