Jak działać nie płacąc ZUS?

Jak rozliczać ZUS. Jak uniknąć problemów. Poradniki.

Jak działać nie płacąc ZUS?

Postautor: kandos » poniedziałek 31 gru 2012, 15:14

Jakie znacie legalne metody na prowadzenie firmy, prowadzenie działalności bez płacenia składek zus?
W tym momencie składniki ZUS są potężnym obciążeniem dla firmy - to 1000 złotych. Nie interesują mnie metody typu nielegalne zatrudnienie w Wielkiej Brytanii.
To tylko przestępstwo, a nie optymalizacja.
kandos

Re: Jak działać nie płacąc ZUS?

Postautor: sofek » poniedziałek 31 gru 2012, 15:31

Świetnym sposobem na rozwiązaniem problemu jest American International Corporation, czyli działanie nie jako firma, a jako pracownik firmy. Wtedy na fakturze widnieją dane firmy, to ty wykonujesz zlecenie, ale w istocie działalności nie prowadzisz. Później środki możesz tutaj wypłacić w ramach umowy o dzieło, co sprawia, że środki są zwolnione ze składek zus, jak również płacisz niski dochodowy, zakładając, że mamy do czynienia z przekazaniem praw autorskich. To chyba najlepsza, legalna metoda optymalizacji.
sofek

Postautor: kandos » środa 02 sty 2013, 15:13

Przejrzałem to dokładnie. Jeśli dobrze rozumiem, to działając na takich zasadach, w ramach tego AIC, kosztem jest 9% dochodu. Ale co się dzieje w sytuacji, kiedy moja firma zarabia bardzo mało, albo nie zarabia nic. Załóżmy, że zarobię 1000 złotych. Czy za 90 zł będą utrzymywali mnie jako beneficjenta? Trochę wydaje się to być nierealne. Inna sprawa - przez jaki czas można prowadzić na takich zasadach działalność? Bo z tego co pamiętam, to inkubatory ograniczały do 2 lat. Tutaj też jest takie ograniczenie?
kandos

Jak nie płacić legalnie ZUS

Postautor: sofek » środa 02 sty 2013, 15:23

Nie ma czegoś takiego jak wymóg określonego poziomu dochodu, ale jest minimalna suma, jaką pobierają - 500 złotych. Tak więc wypadałoby, że firma zarabiała przynajmniej 4-5 tysięcy miesięcznie, bo w przeciwnym wypadku obciążenie może być zbyt wysokie, dla tak małej kwoty dochodu, chociaż wszystko uzależnione jest od pozycji startowej. Dla przedsiębiorcy, który płaci 1000 złotych zus nawet przy mniejszych sumach AIC będzie opłacalne.
sofek

Postautor: migal » poniedziałek 02 wrz 2013, 10:24

Zobaczcie to - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10
W Anglii nie będziecie działać bez ZUS, ale za to ZUS będzie dwa razy niższy. Dużo większe możliwości daje to pod względem podatkowym.
Tam kwota wolna od podatku to prawie 40 tysięcy, a możliwa kwota dywidendy zwolniona z podatku to ... 180 tysięcy.
I teraz porównajcie sobie ile zabrano od tych sum w Polsce...
migal

Postautor: kampela » wtorek 05 lis 2013, 07:58

Odsyłam tutaj - http://www.polinvestor.com/
Jeszcze lepsze warunki, bo tutaj nie płacicie jakiegokolwiek ZUSu, bo tam go nie ma.
Dodatkowo nie ma również dochodowego, ani vatu. Płacicie jedynie opłatę roczną, która wynosi 250 dolców, czyli grosze.
Tak więc można legalnie działać na śmiesznych kosztach.
kampela

Postautor: Forexman » poniedziałek 18 lis 2013, 11:12

Prosty i legalny sposób: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Płacisz 250 zł i możesz prowadzić działalność, korzystając z osobowości prawnej inkubatora. W tym masz księgowość, opiekę prawną, sieć kontaktów i wsparcie dydaktyczne. Jeżeli chcesz się ubezpieczyć zdrowotnie, to możesz to zrobić za 90 zł. Minusem jest to, że taka działalność nie wlicza się w lata pracy, no i zarobioną kasę możesz wypłacić tylko w oddziale inkubatora. Coś za coś ;), ale oszczędności spore. Dużo przedsiębiorców podobno w ostatnim czasie zaczęło się tam chować.
Forexman

Postautor: ridger » piątek 14 lut 2014, 08:05

kampela pisze:Odsyłam tutaj - http://www.polinvestor.com/
Jeszcze lepsze warunki, bo tutaj nie płacicie jakiegokolwiek ZUSu, bo tam go nie ma.
Dodatkowo nie ma również dochodowego, ani vatu. Płacicie jedynie opłatę roczną, która wynosi 250 dolców, czyli grosze.
Tak więc można legalnie działać na śmiesznych kosztach.

Ile można realnie w ciągu roku zaoszczędzić i co się działo na kontrolach? Czy ktoś się was czepiał?
ridger

Postautor: cowibo » piątek 16 maja 2014, 20:06

No to jak mi się to opłaci przy 50 tysiącach ?
cowibo

Postautor: AnnKowal12 » wtorek 16 wrz 2014, 12:26

No to duzo jak 500zł!!!!
Obnizony ZUS tyle wynosi-nie zapominajcie o tym.
Na ten sam wzor pracuje Inkubator Przedsiebiorczosci Twoj StartUp. Pobieraja 250 za pakiet....ksiegowa, biuro, prawnik i cala reszta.
AnnKowal12

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do ZUS