Niedozwolone klauzule w umowach sklepów internetowych

Informacje dla webmasterów.

Niedozwolone klauzule w umowach sklepów internetowych

Postautor: zet » sobota 09 lip 2011, 19:09

Grupa sześciu osób zarzuca około 2 tys. sklepów internetowych błędy w umowach. Są to pozwy na których pozywający planują zarobić kilka milionów złotych. Pozywający domagają się zadośćuczynienia w kwocie 12 tys. zł za każdy wskazany błąd.

Sprawą zajmuje się kancelaria z Tarnowa, której przedstawiciel oświadczył, że ich klienci są w stanie wycofać pozwy za zwrot kosztów zastępstwa procesowego w wysokości 2160 zł + podatek VAT. Łatwo można obliczyć, że nawet przy takim obrocie srawy do kieszeni pozywających wpłynęłoby po kilka milionów złotych.

Chodzi najczęściej o standardowe umowy w małych sklepach internetowych, które zawierają klauzule zakazane w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pozwy zostały złożone właśnie w Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sprawa od razu wygląda dziwnie i brzmi jak próba wymuszenia haraczu jednak póki co wszystko jest zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.
zet

Re: Niedozwolone klauzule w umowach sklepów internetowych

Postautor: pabloz1974 » wtorek 31 lip 2012, 11:24

Od strony informatycznej : http://infotix.pl
pabloz1974

Postautor: tetsuo2 » czwartek 02 sie 2012, 14:34

Obecnie już działają firmy, które pomagają taki regulamin poprawnie napisać, albo po prostu piszą je na zamówienie - powstała nowa nisza ;-)
tetsuo2

Postautor: ewe.not » środa 27 mar 2013, 13:38

Korzystałam z usług firmy TAX Consulting, która rozlicza podatki od kilkunastu lat (od 2000 roku) i ma jedne z najniższych prowizji w Polsce . Prowizja dla rozliczeń z UK to 5,5% netto uzyskanego zwrotu (min 35 GBP) pobierana dopiero z uzyskanego zwrotu - żadnych opłat z góry (standardem na rynku jest 7%). http://zwrotpodatku.pl/anglia-uk.php
ewe.not

Postautor: sky-shop.pl » czwartek 14 lis 2013, 21:46

Regulamin sklepu internetowego to rzecz, którą warto bardzo dobrze dopracować - w razie wątpliwości pomocny może być dobry prawnik, który zabezpieczy sklep przed stratami.
Oprogramowanie sklepów internetowych
sky-shop.pl
sky-shop.pl

Postautor: magda4000 » sobota 18 sty 2014, 22:52

W takich sprawach warto skorzystać z pomocy fachowców. Ludzie czasami chcą na wszystkim oszczędzać, a jak przyjdzie problem to placą wiecej niż "zaoszczędzili" Warto przy każdym przedsięwzięciu skorzystać z usług prawnika. JA tak robię, bo życie już mnie nie jedno nauczyło. Nie trzeba wcale zatrudniać prawnika, wystarczy mieć z nim umowę o współpracy. Fajne rozwiązania ma firma, z którą sama współpracuję. Jakby ktoś był zainteresowany: http://www.sdo.com.pl
magda4000

Postautor: piotr.przybelski » piątek 27 cze 2014, 12:56

Zwykłe wymuszanie jak dla mnie. Ktoś sobie wymyślił jak łatwo zarobić sporo pieniędzy na strachu ludzi przed sądem. Prawda jest taka, że na 99% gdyby sprawa trafiła do sądu, to albo zostałaby oddalona przez znikomą szkodliwość społeczną, albo trzeba by zapłacić niewielką karę, mniejszą niż kwota, której wymuszacze żądają aby odstąpić od sporu.
piotr.przybelski

Postautor: marmolka » czwartek 21 kwie 2016, 09:36

Umowy sklepów internetowych często zawierają tzw. haczyki. Najważniejsze jest, by sporządzić rzetelny i czytelny regulamin oparty na całkowitym planie działalności. Dzięki temu z pewnością spotkamy się z większym zainteresowaniem użytkowników serwera oraz podniesiemy jego renomę. Samodzielne tworzenie regulaminu to ogromne wyzwanie. Warto zatem sięgać po pomoc prawną specjalistów, którzy posiadają doświadczenie i sporządzą regulamin zgodny z obowiązującymi prawami. Osobiście polecam firmę http://www.legalniewsieci.pl , która pomogła mi w sporządzeniu regulaminu do mojego sklepu internetowego.
marmolka

Wróć do Zarobkowe strony – tworzenie, porady, opinie