Reklama - ile liczyć za miesiąc?

Jak zarabiać na własnej stronie.

Reklama - ile liczyć za miesiąc?

Postautor: tomkus » sobota 21 wrz 2013, 22:46

Witam,

czy jest jakiś wyznacznik ceny miejsca reklamowego na stronie internetowej?

np: strona ma 10.000 wejść miesięcznie albo 30.000 wejść miesięcznie

Czy na tej podstawie można wycenić wartość miejsca reklamowego ? np: 10.000 wejść - 100 zł netto miesiąc, 30.000 - 200 zł netto miesiąc? Istnieją takie wyznaczniki?

Czy jest to raczej indywidualna kwestia, tyle ile podam, tyle będzie? Ewentualnie jak się wycenia takie miejsca reklamowe?

Będę wdzięczny za informacje :)
Chciałbyś coś sprzedać lub kupić? Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy. Zamieść bezpłatne ogłoszenia drobne. Bez żadnych opłat i prowizji. Zapraszamy!
tomkus

Re: Reklama - ile liczyć za miesiąc?

Postautor: volf » wtorek 24 wrz 2013, 10:15

Nie ma uniwersalnego cennika. Dużo zależy od jakości strony i od branży. Inna będzie cena za reklamę na stronie finansowej, a inna na blogu o modzie, nawet jeśli odwiedziny będą podobne.
Pieniądze szczęścia nie dają. Mam teraz 50 mln dolarów, ale jestem tak samo szczęśliwy jak wtedy, kiedy miałem 48 milionów.
volf

Postautor: preda » środa 04 gru 2013, 14:25

To zależy jaki serwis, jaka jego popularność, bo naprawdę na reklamach można zarobić dobre pieniądze.
Na tematyce finansowej mam do 3 tysięcy miesięcznie, zobaczcie --> http://www.gtf.pl/Strefa-agenta/Wspolpraca
Działam jako agent/doradca, konwersje są wysokie, prowizje również. A jako, że moja stronka jest bardzo popularna, to mam na niej spory ruch.
preda

Postautor: lukrecyja0 » wtorek 10 gru 2013, 12:39

Nie ma standardowych cenników, bo jest zbyt wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ruch na stronie to jedno, ale jakość tego ruchu jest to też inna sprawa. Możesz podpiąć konwersje do innych banerów, buttonów i przedstawić to jako element zachęty (wysoka konwersja, jeśli jest). Miejsce i rodzaj reklamy też ma znaczenie - inna cena gdzieś w top, a co innego w footerze czy sidebarze. Proponuje, żebyś też skonfrontował to z branżą - ile zarabia się w branży, której reklamy zamierzasz wyświetlać. Nie możesz rzucić ceny, która będzie zaporową w danej branży, bo porali, na których można zamieścić na przykład banner jest niemało.
Dido - Life For Rent - powrót do starych piosenek i te wspomnienia...
lukrecyja0

Postautor: marcinwroblewski » wtorek 18 lut 2014, 07:56

to ile zarobisz zależy wyłącznie od ciebie. dobrze przygotowana kampania sprawi, że osiągniesz znacznie więcej. popularność zyskuje reklama w sieci - na stronach, blogach, portalach itd. tam liczy się ilość wejść i klikalność reklamy
marcinwroblewski

Postautor: Lafi1992 » poniedziałek 14 mar 2016, 10:09

Zarabianie przez internet? Nie ma nic prostszego niż strona: http://sejfik.com/pages/index.php?refid=lafi1992 Strona przetestowana i co najważniejsze jest wypłacalna. Polecam każdemu. Jest to szybki sposób na zarobienie pieniędzy. Wystarczy się zalogować i klikać w reklamy. Są dostępne na tej stronie również inne opcje zarabiania pieniędzy.
Lafi1992

Postautor: Limbo » czwartek 20 paź 2016, 07:17

Według mnie cena powinna być ustalana pod konkretną osobę, nigdy z góry jeden cennik dla każdego. Są branże, które mogą wyłożyć o wiele więcej więc czemu nie zaproponować nieco wyższej ceny.
Sama liczba wejść teraz nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bardziej liczy się renoma strony i ogólna opinia na jej temat. Strony poruszające wiele tematów mają dużo wejść, ale są mniej cenione niż te typowo specjalistyczne. Nie ma więc zasady jak na mój gust.
Limbo

Postautor: adsite » czwartek 08 gru 2016, 15:37

Wszystko tak naprawdę zależy od wielu czynników kilka głównych to:
- Branża
- Konkurencyjność
- Zakres/obszar działania
- Zasięg
- Pożądane efekty

Jeżeli chodzi o stawki to z roku na rok a nawet miesiąca na miesiąc są one coraz wyższe, gdyż mass media są opanowane przez duże, średnie firmy które inwestują coraz więcej w dodatku wykorzystują coraz więcej rozwiązań.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat to polecam skontaktować się z agencją ad-site.pl myślę że mogą pomóc.
adsite

Postautor: MariaW » piątek 13 sty 2017, 12:57

Jeśli chodzi o zdjęcia firma multiarte.com.pl się w tym specjalizuje. Naprawdę przykładają się do zlecenia i zdjęcia są takie jakie chcieliśmy. Idealnie sprawdzają się przykładowo do reklamy.
MariaW

Postautor: roksakopro » poniedziałek 24 kwie 2017, 13:40

Wszystko ma znaczenie w branży reklamowej. Oczywiście zawsze też każdy ustala sobie sam cennik. Każda firma wie ile mniej wiecej może wydać na reklamę i szuka po prostu najkorzystniejszej oferty za taką kwotę.
roksakopro

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Zarabianie na reklamach