Adsense i niechciane kliknięcia

Jak zarabiać na własnej stronie.

Adsense i niechciane kliknięcia

Postautor: Webuser » piątek 17 cze 2011, 11:53

Ostatnimi czasy zauważyłem zwiększoną liczbę kliknięć dochodzącą do kilku tysięcy co stanowi CTR strony bliski 30%. Jest to zdecydowanie za dużo - podejrzewam, że ktoś uprzejmy z konkurencji chce mi zaszkodzić. Czy mogę go jakoś unieszkodliwić?
Webuser

Re: Adsense i niechciane kliknięcia

Postautor: Bill » sobota 18 cze 2011, 11:06

Generalnie jeśli jesteś pewien co do nieprawidłowości kliknięć i obawiasz się, że Twoje konto zostanie zablokowane, to jedynym rozsądnym wyjściem jest napisanie w wiadomości email do google z dokładnym opisaniem zaistniałej sytuacji. Zareagują prawdopodobnie tak, że zablokują dany adres IP i system nie będzie naliczał kliknięć od tego użytkownika.
Mimo wszystko Google posiada odpowiednie narzędzia, które automatycznie sprawdzają poprawność kliknięć i zapewniam Cię, że na pewno jest i w tym przypadku. Jakie masz zarobki z tych kliknięć?
Przydatne informacje: http://adwords.google.com/support/aw/bi ... nswer=6114
Pozdrawiam,
Tomek
Bill

Postautor: Webuser » niedziela 19 cze 2011, 11:41

Jest to strona rozrywkowa dlatego wysokość CPC to średnio 0.04 € za klik więc jest to bardzo mało. Ale przy takiej ilości daje to uwaga: średnio 120-200 € dziennie czyli bardzo, bardzo dużo. Tak wysokie zarobki na dzień cieszą, ale jak mi zablokują konto to nie będę mógł już korzystać z Adsense a to śmierdzi na odległość.
Webuser

Postautor: Borewicz » piątek 08 lip 2011, 08:42

Moim zdaniem nie ma się co bać. Jeśli nie łamiesz regulaminu i nie umieszczasz reklam w sposób zakazany i na stronach z zakazaną treścią to konkurencja może sobie klikać. Google nie jest głupie i rozpozna, że to nie Ty klikasz.
Borewicz

Postautor: Plastus » wtorek 13 wrz 2011, 13:04

Borewicz jak kliknięcia liczone są w dziesiątkach dziennie to ban prędzej czy później nastąpi. Google nie jest głupie ale regulamin został złamany i nie ma zmiłuj się - trzeba ponieść karę a ta może być tylko jedna. Oczywiście jest to dożywotni ban w Adsense.
Plastus

Postautor: allego » niedziela 18 wrz 2011, 20:59

Google to sami przyjemni ludzie - można się dogadać..:) Ja mam zablokowane na stałe konto AdSense i AdWords. W przypadku AdSense ktoś z mojej rodziny kliknął kilka razy w reklamy umieszczone na moich stronach i "do widzenia" - zablokowali mi konto na stałe. Nie ma tutaj żadnego tłumaczenia, ani szans na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Konto AdWords sam sobie załatwiłem, bo nie chciało mi się czytać ich regulaminu i wrzuciłem reklamy strony, której według regulaminu nie powinienem reklamować - oczywiście dożywocie. Strasznie głupie podejście mają do swoich klientów.
Drogą do niezależności finansowej na pewno nie jest praca na etat..
http://www.benefiter.pl/landing/energia-zarabianie/
allego

Postautor: jaki » wtorek 30 paź 2012, 14:02

Google, będzie wiedziało, że to nie ty.
jaki

Problem z Adsense

Postautor: Matriiiks » piątek 15 lut 2013, 20:03

Odpowiedzieliście już na moje pytanie :) dzięki! ...ale i tak napiszę do google na wszelki wielki :)
Matriiiks

Postautor: timoen85 » sobota 13 lip 2013, 11:10

Przecież jeśli to IP nie jest Twoje, to co Ci mogą zrobić ? Nic, naprawdę nic. Nie ma się czego obawiać !
timoen85

Wróć do Zarabianie na reklamach