Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Postautor: Mobilise2322 » wtorek 17 paź 2017, 21:55

Witam, kilka dni temu dokonałem płatności kartą przez internet. Konto jest w euro - bank tmobile bankowe. Kwota transakcji 736£ funty brytyjskie. Przed autoryzacją zostałem obciążony 890 euro i już wtedy mnie to zszokowało, gdyż spodziewałem się około 840€ (najgorszy kurs wymiany jaki znalazłem). Jednak po zaksięgowaniu pojawiła się zjawiskowa kwota 962 euro! 962 euro za 736 funtów. To niedorzeczne... Czy banki mają prawo do takiego zaniżania kursu? I czy kwota po zaksięgowaniu nie powinna być taka sama jak przed? Czy jest coś co mogę zrobić by odzyskać stracone w bezsensowny sposób pieniądze? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mobilise2322

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Postautor: Krzysiek » środa 21 lut 2018, 23:01

Czasem politykę banków trudno zrozumieć, być może to celowy zabieg, pewnie coś jest napisane na ten temat drobnym druczkiem w regulaminie :? Bardziej jasne zasady przewalutowań mają e-kantory, ja korzystam z Gieldawalut.com, obok swojej wyceny podają kurs średni rynkowy, koszty są wyszczególnione w informacjach, żadnych niespodzianek tego typu nigdy nie było. Marża zawsze znacznie niższa niż w banku. Polecam taką alternatywę.
Krzysiek

Postautor: cayanna » środa 03 paź 2018, 23:02

W kantorze internetowym wymieniasz po takim kursie jaki widzisz w danym momencie- o ile tak jak np. Pluskantor.pl wymiany są zawsze realizowane od razu w czasie rzeczywistym. Można mieć pewność korzystnej transakcji. Żadnych niespodziewanych kosztów. No i nie znalazłam banku który oferowałby lepsze ceny, zawsze odwrotnie.
cayanna

Postautor: Rowecki » czwartek 04 paź 2018, 10:20

To są właśnie zbójeckie kursy walut w bankach, które żerują na nieświadomych lub postawionych pod ścianą klientach. Następny raz ogarnij sobie walutówkę w funtach i wymień kasę w Cinkciarzu. Wg obecnego kursu za te 736 funtów zapłaciłbyś... 835 euro. Ała, trochę boli twoje 962...
Rowecki

Re: Nest Bank ma usługę korzystne przewalutowania

Postautor: Giepes » piątek 05 paź 2018, 09:09

Z reguły banki mają niekorzystne kursy i kroją na transakcjach do tego jeszcze procentowe opłaty
Nest Bank ma taką płatną usługę "korzystne przewalutowania" - płaci się miesięcznie jakąś tam małą opłatę i ma się znacznie lepsze kursy niż standardowe. Przy czym to się opłaca jak ktoś dużo wymienia, ale też chyba można aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie - tego nie wiem dokładnie nie próbowałem.

Link do recenzji konta i opinii o Nest Banku https://www.ibiznes.katowice.pl

Ja i tak zawsze biorę gotówkę za granicę.
Giepes

Postautor: Onel » piątek 05 paź 2018, 09:13

Teraz reklamują karty ING, że transakcja zagraniczna wychodzi dokładnie tyle ile ma być tylko pytanie po jakim kursie.

Tak naprawdę Nest Bank miał kiedyś darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, ale chyba to nie działało. Ludzie się skarżyli i Nest Bank ograniczył się do darmowych wypłat z krajowych bankomatów.

Zagraniczny operator też może sobie coś zawsze pobierać.
Onel

Re:Nest Bank ma usługę korzystne przewalutowania

Postautor: Preciozo » piątek 05 paź 2018, 09:17

Banki jak banki, ekstra kursy wymiany walut to ma Paypal. Ja kupując przez neta czasem płacę kartą jak nie ma innego wyjścia. Przy dużych kwotach rzeczywiście odczuwalne są te niekorzystne kursy wymiany.

Co do Nest Banku to jeszcze pozostaje pytanie, czy ta usługa korzystnych przewalutowań dotyczy tylko ręcznej wymiany np. w ramach konta pln i konta walutowego, czy także obejmuje płatności kartą. Poza tym tam są chyba jeszcze dodatkowe opłaty procentowe.
Preciozo

Postautor: Giepes » piątek 05 paź 2018, 09:19

Preciozo pisze:czy ta usługa korzystnych przewalutowań dotyczy tylko ręcznej wymiany np. w ramach konta pln i konta walutowego, czy także obejmuje płatności kartą.

Nie wiem, nie próbowałem. Wiem tylko, że taką mają. Trzeba by poczytać w regulaminie, czy tam warunkach tej usługi.
Giepes

Postautor: AdamPGA » piątek 05 paź 2018, 09:23

Jeszcze jest opcja wymiany w kantorze internetowym i płacenie w danej walucie bez przewalutowania przy transakcji. Tylko to trzeba mieć konto walutowe i też niektóre kantory internetowe sobie liczą jakieś dziwne prowizje za przelew z powrotem.
AdamPGA

Postautor: draw » czwartek 08 lis 2018, 22:19

Zawsze warto spojrzeć z jakimi bankami kantor jest zintegrowany- za przelewy wtedy żadnych prowizji się nie płaci. Ja np. wysyłałem z Pluskantor.pl EUR na swoje konto całkowicie za darmo, przy czym przelew w PLN z tego kantoru jest bezpłatny zawsze. Ponadto, od kwoty przewalutowania też nie jest żadna prowizja naliczana.
draw

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe