Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Re: Niekorzystny kurs wymiany walut w banku

Postautor: Tobys » piątek 09 lis 2018, 09:52

W PayPalu są ekstra kursy walut? Odkąd pamiętam, to zdzierają na kursach tak samo, jak banki. Na tym w końcu zarabiają. Ja jak kupuję coś przez internet, to wymieniam kasę na Cinkciarzu (kursy lepsze od PayPala), a następnie wrzucam sobie pieniądze na walutówkę i nią płacę. Wychodzi znacznie taniej.
Tobys

Postautor: dalcz » czwartek 15 lis 2018, 09:57

W banku to ja już wieki nie wymieniałem. Na Amronet wymieniam prawie po kursie rynkowym i przy minimalnej prowizji. Lepszej oferty nigdzie nie znalazłem.
dalcz

Postautor: szagata » sobota 17 lis 2018, 21:53

Tobys pisze:W PayPalu są ekstra kursy walut? Odkąd pamiętam, to zdzierają na kursach tak samo, jak banki. Na tym w końcu zarabiają. Ja jak kupuję coś przez internet, to wymieniam kasę na Cinkciarzu (kursy lepsze od PayPala), a następnie wrzucam sobie pieniądze na walutówkę i nią płacę. Wychodzi znacznie taniej.

Nie są rewelacyjne, masz rację. Ja porównałam z ciekawości (bo przez PayPal nigdy nie robiłam przewalutowania) z Gieldawalut.com gdzie zwykle kupuję walutę. Bezsprzecznie platforma kantorowa jest tańsza.
szagata

Postautor: Waikiki_pl » piątek 30 lis 2018, 12:02

Kursy w bankach czy kantorach zawsze są nawet minimalnie niekorzystne dla nas - gdyż kantor czy bank musi w jakiś sposób zarobić pieniądze.
Waikiki_pl

Postautor: Kroppc » wtorek 04 gru 2018, 22:23

Z tym, że bank swoje zarabia na innych usługach i produktach, więc po co ma się starać o korzystne warunki wymiany walut? A w e-kantorze to już wygląda całkiem inaczej. Amronet umożliwia nawet przewalutowania po kursie średnim rynkowym , zamiast spreadu zarobkiem kantoru jest wtedy prowizja, ale bardzo mała, 0,2% maksymalnie.
Kroppc

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Banki – konta bankowe