Ile kosztują przelewy natychmiastowe

Jaki wybrać bank dla firmy. Dobre konto firmowe.

Ile kosztują przelewy natychmiastowe

Postautor: zet » poniedziałek 12 wrz 2011, 08:47

Natychmiastowe przelewy w tym samym banku to już właściwie standard. Można w czasie rzeczywistym wysłać i jednocześnie odebrać daną kwotę pieniędzy. Jednakże banki udostępniły możliwość przesyłania pieniędzy natychmiast między bankami. Niestety nie jest to usługa bezpłatna. Spóźnialscy przedsiębiorcy muszą słono płacić z a ten przywilej. Bo ileż to razy nasz pracodawca spóźniał się z zapłata nam wynagrodzenia miesięcznego? Z tego tytułu niewiele mu grozi, jednakże jeśli jego spóźnienia odnośnie płatności do instytucji finansowych, takich jak chociażby urząd skarbowy będą się powtarzać wówczas może mieć spore kłopoty, a odsetki w takiej sytuacji to naprawdę najmniejszy problem. Niestety natychmiastowe przelewy nie są możliwe jeszcze w przypadku ZUS-u. A szkoda, bowiem przedsiębiorcy akurat z płatnościami do tej instytucji lubią bardzo zwlekać.
Za natychmiastowe przelewy opłata wynosi nawet kilkadziesiąt złotych. Oczywiście bez wątpienia jest to ogromne udogodnienie, które pozwala na zapłatę zobowiązań finansowych w ostatniej chwili bez spóźniania się, jednak czy aby na pewno jest sens tyle płacić? Usługa ta dostępna jest za pośrednictwem systemu Sorbnet. Przelewy realizowane są maksymalnie w godzinę. Chociaż zazwyczaj transakcja trwa kilka minut.
Warto dodać, że transakcje wysokokwotowe zawsze były przesyłane za pośrednictwem owego systemu. Mowa o kwotach ponad milion złotych. Banki oczywiście umożliwiają swoim klientom dokonywania transakcji o mniejszej wartości, jednakże za te oplata jest znacznie wyższa. Opłaca się tym samym w owym systemie przelewać kwoty wyższe. Najtaniej za przelewy natychmiastowe płaci się w mBanku oraz Multibanku, bowiem tylko 5 zł. One są jednak realizowane przez inną firmę niż Sorbnet, a dziennie można wykonać przelew na kwotę nie większą niż 5 tys. zł - z jego pomocą.
zet
 
Posty: 193
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 11:37

Re: Ile kosztują przelewy natychmiastowe

Postautor: allego » niedziela 18 wrz 2011, 21:57

Jeśli chodzi o przelewy "natychmaistowe" takie jak np. "mTransfer" to w mBanku są one darmowe, w Alior Banku również... Chyba, że chodzi o jakiś inny rodzaj przelewów, o których nie wiem..
Drogą do niezależności finansowej na pewno nie jest praca na etat..
http://www.benefiter.pl/landing/energia-zarabianie/
allego
 
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2011, 17:35

Postautor: AdamPGA » piątek 28 gru 2012, 12:51

Jeszcze są przelewy ekspresowe, ale to prowizje są w każdym banku inne. Ostatnio się zmieniły jakoś przepisy odnośnie czasu realizacji przelewów więc teraz powinno się nieco poprawić.
Serwis komputerów - w Krakowie serwis apple oraz pogotowie komputerowe, instalacja systemów, obsługa informatyczna i naprawa komputerów.
AdamPGA
 
Posty: 9
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 11:58

Re: Ile kosztują przelewy natychmiastowe

Postautor: tytus1 » środa 06 lut 2013, 20:12

Niektóre banki wprowadzają powoli ofertę że masz do wykorzystania kilka przelewów natychmiastowych miesiecznie do wykorzystania
Walczyć trzeba zawsze
tytus1
 
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 23:22


Wróć do Banki – konta bankowe

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «