Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Polsce

Porady prawne. Doradcy.

Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Polsce

Postautor: kaźmirz » czwartek 24 sty 2013, 17:56

Planuję otworzyć sklep z piwem w centrum Szczecina , ale to ma być bardzo bogaty asortyment i bardzo wiele różnych gatunków piwa. Taki sklep z piwem dla koneserów oferujący gatunki piw, których normalnie nie ma w sklepach i często nawet nie wiemy, że takie trunki istnieją. Nie bardzo wiem od czego zacząć staranie się o pozwolenie na sprzedaż alkoholu w mieście i nie chcę walnąć jakiejś gafy i robić potem czegoś podwójnie. Kto może mi pomóc w szybkim załatwieniu takie pozwolenia na handel alkoholem nisko procentowym za nie dużą opłatą. Może ktoś jest kto się takimi sprawami zajmuje i pilnie załatwi dla mnie wszystkie formalności i będę mógł jak najszybciej otworzyć sklep z piwem polskim i egzotycznym.
kaźmirz
 

Re: Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Polsce

Postautor: Porcelanowalady » niedziela 27 sty 2013, 15:48

Jakaś wielka filozofia to to nie jest, tylko trzeba swoje odstać po urzędach.
Zacznij od przeliczenia Czy Cię stać na taki biznes: towar który chcesz sprzedawac jest drogi, do tego kasy fiskalne (np z http://centrumkasiarzy.pl/) i jednak spore podatki, pracownicy, lokal - w zasadzie chyba tylko o klinetów nie musisz się martwic.
A co do pozwoleń - dzwoń po urzedach i krok po kroku załątwiaj.
Porcelanowalady
 
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 09:11

Re: Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Polsce

Postautor: tytus1 » poniedziałek 28 sty 2013, 23:33

Najlepiej znajdz jakąs osobę która za opłatą załątwi Ci wszystko , ponieważ naprawde przy załatwianiu osobiście można strzelić gafę.
Własnie zastanów się czy się opłaci. Sa naprawde duże wydatki lokal,podatki,kasy,sprzedawcy,sam towar chyba że masz naprawdę tanio.
Walczyć trzeba zawsze
tytus1
 
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 23:22

Re: Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w Polsce

Postautor: Green_girl » poniedziałek 17 cze 2013, 11:32

Po pierwsze, pozwolenie sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych zezwolenie wydaje wójt, burmistrz albo prezydent miasta właściwy ze względu na lokalizację punktu sprzedaży, więc to tam powinieneś skierować swój wniosek. Ponadto załączyć musisz:

1) kserokopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z KRS ( z zaświadczenia musi wynikać, że przedsiębiorca w swoim przedmiocie działalności ma sprzedaż alkoholu (52.25.Z wg PKD);
2) kserokopia dokumentu potwierdzającego tytuł prawny wnioskodawcy (np. umowa najmu, umowa użyczenia, umowa dzierżawy, akt własności) do lokalu, w którym ma być prowadzona sprzedaż napojów alkoholowych;
3) pisemna zgoda właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku - jeżeli punkt sprzedaży będzie zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym;
oryginał decyzji właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, potwierdzającej spełnienie warunków sanitarnych przez punkt sprzedaży.

Kolejna kwestia to rodzaj zezwolenia. Jeżeli chcesz sprzedawać tylko piwa, wystarczy Ci zaświadczenie A (do 4,5 proc). Przy winach (8 proc.) wymagane jest zaświadczenie B, a kolejno przy wódkach (powyżej 18 proc.) zaświadczenie C. Każda kategoria ma konkretne opłaty, nawet do 2 tys. ale o tym dowiesz się w urzędzie.

http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl
Green_girl
 
Posty: 19
Rejestracja: środa 10 paź 2012, 09:35


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Prawo, ustawy, przepisy

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «