Chińskie nagrobki

Procedury eksportowe. Porady dla importerów.

Chińskie nagrobki

Postautor: Importer » piątek 02 lis 2012, 13:23

Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z importowaniem czegokolwiek. Teraz jednak chciałbym zająć się poważnym importem, bo z Chin.
O opłacalność nie pytam, bo na ten towar - chińskie nagrobki popyt będzie zawsze.
Potrzebuję informacji na temat finansowania zakupu. Nie mam dużych pieniędzy, a chyba warto dokonać dużego zakupu, żeby zbić cenę. Czy Chińskie banki pomagają w takich transakcjach ?
Importer

Gdzie dostanę tani nagrobek z Chin

Postautor: Borewicz » piątek 02 lis 2012, 21:49

Myślę, że warto też jakby się komuś chciało wypisać tutaj najlepsze miejsca gdzie można kupić Chiński nagrobek bo jeśli rzeczywiście są tańsze niż Polskie to czemu się tym nie zająć? Ja raz miałem tą nie przyjemność że musiałem kupić nagrobek i jak obszedłem wszystkie firmy kamieniarskie w pobliżu cmentarza w Szczecinie to się załamałem. Tam ceny zaczynały się od 4 tys. zł i nie było nic tańszego. Podzwoniłem, pojeździłem i kupiłem taki sam za 1400 zł, co prawda 80 km od Szczecina ale i tak się opłaciło bo ceny przy cmentarzach są po prostu złodziejskie.
Borewicz

Jakie jest cło na nagrobki z Chin

Postautor: import z chin » niedziela 04 lis 2012, 17:06

Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa cen za cło za nagrobki sprowadzane z Chin? Znalazłem świetną stronę w Chinach która sprzedaje nagrobki i ceny rzeczywiście są rewelacyjne więc chcę skalkulować czy warto zająć się ich sprowadzaniem do Polski. Tylko nie mam pojęcia jak wyglądają i ile wynoszą cła na towary sprowadzane z Chin.
import z chin

Re: Chińskie nagrobki

Postautor: jedrek » niedziela 04 lis 2012, 20:00

Cła na granit nie ma. Opłacalność sprowadzania na własną rękę zależy od skali zamówień. Doliczamy 23% vat do faktury+ transport ok.1500-1900usd (polecam magemar)Jeżeli mówimy o małym zamówieniu typu 1-2 to proponuję dać sobie spokój i kupić w którejś z polskich hurtowni które ma ją wynegocjowane ceny i pewnych partnerów, cena może być taka sama lub niewiele większa. A w razie problemu z jakością jest się do kogo zwrócić. Jeżeli większe ilości to proponuje na początek kupić 1 i sprawdzić jakość w danej firmie. Należy pamiętać że w chinach działa kilkanaście olbrzymich fabryk/zakładów przeróbczych a one są obsługiwane przez pośredników którzy szukają klientów i rzucają zamówienia doliczając kilka $ do każdego m3. Proponuję wizytę na targach kamieniarskich w poznaniu 7-10 listopad gdzie wystawia się dużo firm z chin. Ja osobiście poleciłbym Indie, tam jakość jest lepsza niż u chińczyków. Materiał który chińczycy kupują w indiach (np. orion, paradiso) to 2-3 gatunek i czasem ciężko to sprzedać mimo dobrej ceny.
jedrek

Postautor: vini » wtorek 20 lis 2012, 22:25

Też interesowałem się importem z Chin ale po obliczeniach wychodziło mi prawie to samo co kupuję u "swoich" dwóch pośredników u których zamawiam kontenery. Co prawda spora hurtowni importuje właśnie granit niższej klasy i dlatego wychodzą takie ceny.
Nie wiem kolego co chcesz robić? Ściągać i sprzedawać kamieniarzom? Czy sprzedawać i montować klientom indywidualnym. Jeśli kamieniarzom to bez pokaźnego konta w banku od razu zapomnij. Czas kiedy to można było kupić nagrobek za grosze i drogo sprzedać się skończył. U mnie na Podlasiu jest tak nasrane zakładów że ceny sprzedaży spadły już do minimum opłacalności. Byle jaki partacz kupuje chińczyki i je sprzedaje. Sporo zakładów zaczyna współpracować z dużymi firmami ze Śląska, ponieważ oferują już całkiem przyzwoite ceny, a jakość jest nie porównywalna z chińczykami. Proponuję najpierw sprawdzić jaką miałbyś konkurencję, co oni oferują i przekalkulować jak byś na tym wychodził. Powodzenia
vini

Tanie Chińskie nagrobki

Postautor: Grabarz » piątek 28 gru 2012, 10:30

Kiedyś rozważałem właśnie import z Chin nagrobków na 'własne' potrzeby. Jednak wystarczyło tylko pobieżnie sprawdzić, że konkurencja nie śpi i tak naprawdę to co potencjalnie zaoszczędzę na bezpośrednim zakupie stracę w nerwach , czasie i wszelkich dodatkowych opłatach transportowych.
Szkoda czasu. Trzeba poszukać czegoś co jest bardziej niszowe do importu z Chin.
Grabarz

Re: Tanie Chińskie nagrobki

Postautor: blanka.win » środa 09 sty 2013, 15:07

czas i pieniądze można prosto zaoszczędzić na przykład wynajmując taką firmę transportową oni wówczas są odpowiedzialni za organizację odprawy celnej i obsługę importową na lotnisku docelowym, nerwy są w takim wypadku zmniejszone do wymaganego minimum ;) jedynym Twoim zadaniem jest tak na prawdę wybór towaru do importu, a cena sprowadzenia może okazać się niewysoka, w ostateczności towar, który oferują tutejsi sprzedawcy wyjdzie Cię drożej niż zakup towaru z Chin, wystarczy jedynie pokombinować
blanka.win

Postautor: kleopatra » wtorek 14 maja 2013, 09:17

Hmm nie zdawałam sobie sprawy, że jest tylu chętnych na importowanie czegokolwiek z Chin, a co dopiero nagrobków!:)
kleopatra

Postautor: nagrobki-poznan » sobota 29 mar 2014, 12:20

polecam nagrobki u mistrza kamieniarskiego w firmie ALJAR
http://www.kamieniarstwo-jaros.pl
Obrazek
nagrobki-poznan

Postautor: Marek » sobota 26 lip 2014, 08:31

Ja kupiłem nagrobek u Andrzeja Gołębiewskiego,jestem zadowolony.
Taniej jak u Warszawskich kamieniarzy a i jakość bardzo dobra.Polecam.
Oto link do ich strony:http://www.nagrobki-golebiewski.pl/
Marek

Następna

Wróć do Import – eksport towarów i usług