Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Szukam pracy. Zatrudnię.

Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: SzybkiFachowiec » czwartek 07 maja 2015, 12:21

Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym źródłem informacji na temat fachowców świadczących drobne usługi była książka telefoniczna, ogłoszenia w prasie i rekomendacje znajomych. Dzisiaj trudno to sobie wyobrazić, ale cały marketing opierał się na ograniczonej do kilku słów reklamy i danych kontaktowych. Jakimś cudem mając do dyspozycji lakoniczną informację na temat usługodawcy, numer telefonu i opinię znajomego byliśmy w stanie wybrać dobrego fachowca, który potrafił naprawić telewizor czy pomóc nam w przeprowadzce.

Wszystko skomplikowało się wraz z popularyzacją Internetu i rozwojem reklamy w sieci. Coraz więcej fachowców zaczęło zakładać własne strony www, publikować swoje oferty we wszelkiego rodzaju porównywarkach i bazach firm czy reklamować się w przeglądarkach internetowych. Z dnia na dzień zalała nas fala informacji, co, paradoksalnie, znacznie utrudniło wybór odpowiedniego fachowca.

Jak szukać wykonawców drobnych usług, takich jak naprawa komputera, sprzątanie czy opieka nad dzieckiem? Można rzecz jasna poprosić o pomoc Google i wpisać odpowiednie słowo kluczowe, np. “naprawa komputerów warszawa” do przeglądarki. Jednak rezultat może nie spełnić naszych oczekiwań. Na pierwszych stronach wyników wyszukiwania wyświetlą się strony internetowe firm, które po prostu zainwestowały czas i pieniądze w pozycjonowanie albo reklamę sponsorowaną. Duży budżet na działania promocyjne nie świadczy jednak o tym, że dany fachowiec jest rzeczywiście dobry. Co więcej, możemy mieć uzasadnione obawy, że jego usługi nie będą tanie.

Inną techniką poszukiwania fachowca może być przeglądanie ofert w bazach firm i zleceń. Zdecydowanym plusem są w tym wypadku opinie klientów, które pojawiają się na stronach specjalistów. Niestety, wertowanie setek propozycji jest bardzo czasochłonne i męczące.

Idealnym rozwiązaniem jest zatem odwrócenie sytuacji - nie chcemy tracić czasu na szukanie fachowca, więc powinniśmy sprawić, żeby to fachowiec odnalazł nas i przesłał do nas ofertę usług dostosowaną do naszych wymagań. Jak to zrobić? Najlepiej posłużyć się serwisem internetowym dysponującym sporo bazą usługodawców, który pozwala na publikację własnego zlecenia (prostego zapytania ofertowego, na które mogą odpowiedzieć zainteresowane osoby).

Tego typu możliwości daje szybkifachowiec.pl, dynamicznie rozwijająca się platforma, która umożliwia usługodawcom i usługobiorcom nawiązanie współpracy. Mechanizm jest bardzo prosty. Osoba, która chciałaby zlecić komuś naprawę lodówki czy remont łazienki zakłada konto w serwisie i publikuje swoją ofertę. Wskazuje miasto, maksymalną cenę, termin realizacji prac itp. Potem czeka po prostu na oferty, nadsyłane przez fachowców, którzy są zainteresowani podjęciem się tych prac.

Dodatkowym plusem są opinie na temat fachowców, publikowane przez klientów, które stanowią punkt orientacyjny i ułatwiają dokonanie wyboru najlepszego zleceniobiorcy. Szybkifachowiec.pl to rozwiązanie bezpłatne - rejestracja w serwisie jest darmowa. Powiadomienia o nowych ofertach dostajemy na maila, nie musimy więc pamiętać, by regularnie wchodzić na stronę i sprawdzać, jaki jest odzew na nasze zlecenie. Rozwiązanie jest proste i skuteczne. Warto zajrzeć do bazy fachowców na stronie http://www.szybkifachowiec.pl/.

Obrazek
SzybkiFachowiec
 
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 maja 2015, 12:12

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: ewelina546 » piątek 12 cze 2015, 10:28

My już od dawna korzystamy z usług tylko jednej formy Noril i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Kompleksowo zajmują się reklamą w internecie naszej firmy. Sami nam podpowiedzieli jaka forma reklamy będzie dla naszej firmy najlepsza a my im zaufaliśmy i efekty są bardzo dobre.
ewelina546
 
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 12:35

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: Marta32 » wtorek 05 sty 2016, 09:58

Najlepiej zasięgać opinii znajomych i rodziny. Ja zawsze biorę fachowców z polecenia.
Marta32
 
Posty: 13
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 14:09

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: Leszek88 » piątek 05 maja 2017, 09:30

Dobrze jest przeczytać opinie na forach. Ja skorzystałem z usług firmy „Tanio pod Klucz” i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Leszek88
 
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:58

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: Welmer » piątek 05 maja 2017, 11:47

Najlepiej popytać wśród znajomych, oni najprędzej doradzą.
Welmer
 
Posty: 108
Rejestracja: wtorek 21 mar 2017, 11:21

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: xanara » sobota 06 sty 2018, 21:48

Najlepszy to taki jak ja sobie znalazłam robił remont u koleżanki spodobało mi się jak robi i go zamówiłam.
xanara
 
Posty: 67
Rejestracja: piątek 01 gru 2017, 17:11

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: koziolek » piątek 26 sty 2018, 13:00

Też biorę z polecenia
koziolek
 
Posty: 15
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 11:51

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: KacperIl » środa 07 lis 2018, 12:48

U nas przy remoncie łazienki postanowiliśmy również zrobić jeszcze hydroizolację, bo wcześniej strasznie szybko pojawiały się problemy z wilgocią. Co do samego materiału to polecam sprawdzić WB Duo Flex od WaterBlock. Wysoka elastyczność, dobra cena i przede wszystkim trwałość (wykonawca dodatkowo zapewnia nam ją na 8 lat). Warto trochę o tym poczytać, bo jak to mówią "lepiej dmuchać na zimne" dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się piękną łazienką na lata.
KacperIl
 
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 04 lis 2018, 11:46

Re: Jak znaleźć kompetentnego i sprawdzonego fachowca?

Postautor: Indeks_com_pl » środa 12 gru 2018, 12:23

Moim zdaniem jednym z lepszych dróg do znalezienia najbardziej kompetentnych osób w danej dziedzinie jest rekomendacja od znajomych. Wiele razy się sugerowałem wyborem innych i przeważnie Ci którzy są polecani są dobrzy.
Indeks_com_pl
 
Posty: 8
Rejestracja: środa 12 gru 2018, 11:15


Wróć do Praca w Polsce

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «