Co to jest leasing konsumencki - na co można brać?

Najlepsze firmy leasingowe.

Co to jest leasing konsumencki - na co można brać?

Postautor: zet » czwartek 30 cze 2011, 11:07

Od 1 lipca, czyli najbliższego piątku konsumenci będą mogli wyleasingować nie tylko samochód, ale i z biegiem czasu również łódkę, komputer, sprzęt RTV, AGD czy motor. Leasing konsumencki ma być łatwiejszy niż kredyt w banku. I co istotne także tańszy!

Zamiast brać kredyt na zakup samochodu itp. będzie można go wyleasingować,a po danym czasie po prostu zamienić na nowy. Takie bynajmniej jest założenie. Warto wiedzieć, ze leasing sam w sobie jest formą dzierżawy.

W chwili obecnej z leasingu korzystają głównie firmy, od piątku będzie on szeroko dostępny dla wszystkich konsumentów, bowiem w życie wchodzi ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

Z pewnością najpierw leasing konsumencki zacznie prosperować w odniesieniu do samochodów. Firmy będą oddawać osobie prywatnej samochody za jednorazową wpłatę (np. 20% wartości samochodu) oraz comiesięczną ratę. na koniec będzie można samochód odkupić, przedłużyć umowę albo zamienić na nowy.

Warto dodać, że rekomendacje KNF nie dotyczą branży leasingowej. Firmy ryzykują mniej niż banki, bowiem w sytuacji kiedy klient nie płaci rat za dany produkt, samochód, motocykl itp. firma po prostu mu go zabiera. Leasingobiorca nie będzie mógł jednakże
zaliczyć sobie rat na poczetkosztów podatkowych ani rozliczyć VAT zawartego w ratach, tak jak to robią firmy.

Czy leasing konsumencki sprawdzi się w naszym kraju? Na Zachodzie jest niezwykle popularny, jednakże w Polsce dopiero raczkuje, a jak wiadomo na wszystko potrzeba czasu.
zet
 
Posty: 193
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 11:37

Re: Co to jest leasing konsumencki - na co można brać?

Postautor: Halina » poniedziałek 11 cze 2012, 13:21

Czy jest to rzeczywiście takie dobre rozwiązanie? Gdzieś widziałam kalkulację, z której wynikało, że leasing wcale nie jest tak atrakcyjny jak się wydaje i wcale nie jest lepszy od kredytu. Nie pamiętam szczegółów, ale kwotowo wyglądało to wszystko bardzo podobnie...
Halina
 
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 14:05

Re: Co to jest leasing konsumencki - na co można brać?

Postautor: Albert » czwartek 25 paź 2012, 16:30

Wiesz Halina, to pewnie zależy od oferty jaką się trafi, są i lepsze kredyty i lepsze leasingi, tak samą jak i tu i tu się można nadziać na gorszą ofertę.
Ja bym korzystał z porównań leasingowych jak robią np na http://f4b.pl/, i tak samo z porównań kredytowych - albo u posredników, albo w sieci bezpośrednio.
Wtedy po porównaniu wybierasz najlepszą dla siebie i tyle pieśni
Porządek musi być.
Albert
 
Posty: 129
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 12:49


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leasing

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Yahoo [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «