Kurs szybkiego czytania

Informacje o bieżących kursach biznesowych

Kurs szybkiego czytania

Postautor: Czyzka » piątek 22 mar 2013, 16:25

Czy istnieje kurs szybkiego czytania? Pamiętam, że w podstawówce były takie lekcje, na których sprawdzano ile słów przeczyta się w danym czasie. W zasadzie nigdy nie czytałam szybko i chciałabym to w końcu zmienić. Gdzie można znaleźć taki kur i jaki jest jego koszt?
Czyzka

Kurs szybkiego czytania

Postautor: Lalka » poniedziałek 25 mar 2013, 16:02

Oczywiście, że są takie kursy. Oferowane są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Znalazłam ofertę Szkoły Szybkiego Czytania i Technik Uczenia Się "TUBAJ". Kurs sześciotygodniowy jest uważany za podstawowy. Celem takiego kursu jest podwyższenie tempa czytania do minimum 1000 słów na minutę. Myślę, że warto się wybrać, jeśli mamy problemy z szybkim czytaniem.
Lalka

Po co kurs szybkiego czytania?

Postautor: Maczka » poniedziałek 25 mar 2013, 19:11

Ale po co Ci teraz taki kurs? Wydaje mi się, że dzieci powinny chodzić na takie kursy, gdy nie radzą sobie z szybkim czytaniem. Dzieci przecież są oceniane pod względem czytania. Jednak dorośli raczej nie podlegają takiej ocenie. Chyba, że szybkiego czytania wymaga od nich praca. Dziennikarze, aktorzy, mówcy- w tych przypadkach mogę zrozumieć potrzebę takiego kursu, ale w innych zawodach niekoniecznie.
Maczka

Re: Kurs szybkiego czytania

Postautor: nowy_30 » sobota 29 cze 2013, 14:45

Tak są takie kursy. Też pamiętam, że za szkolnych lat sporo było takich ofert. Poszukaj na internecie. Na pewno szkoły szybkiego czytania są w każdym dużym mieście. Córka znajomego chodzi do takiej szkoły. Z tego co opowiadał to są kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mówi, że widać efekty jakich córka dokonała. Dzięki takim kursom poprawia się pamięć i dużo łatwiej wtedy jest uczyć się języków obcych. Nie pytałem go jaka jest cena takiego kursy, ale na pewno do tanich one nie należą. Pamiętam jak byłem w gimnazjum to mama chciała mnie zapisać do takiej szkoły, ale jak usłyszała hasło "2 tys. złotych" to szybko zmieniła zdanie :D Hehe, ale takie kursy na pewno bardzo się przydają. Z tego co wiem co roku odbywają się mistrzostwa Polski w szybkim czytaniu.
nowy_30

Postautor: wiesiek42 » czwartek 15 gru 2016, 18:46

Są takie kursy i dla dzieci i dla dorosłych - jednak, z pamięcią trzeba trenować i ją budować cały czas. Najlepiej ćwiczyć i pobudzać ją do działania. A do tego warto też zacząć brać jakieś suplementy na http://www.bmpharma.pl/neuracaps-smart można znaleźć dość ciekawy preparat. Sprawdzałam skład i myślę, że może faktycznie zadziałać.
wiesiek42

Postautor: koziolek » środa 01 mar 2017, 15:18

A mnie się wydaje, że nie ma co się truć tabletkami. Takich kursów jest pełno, wiem bo syna na nie posyłałem. Młodemu rozwinęła się pamięć i wyobraźnia. Szybciej czyta i lepiej się uczy. Chodził w Warszawie na kurs do akademii edukacji. Tutaj jest ich strona akademiaedukacji.pl mają tam różne oferty.
koziolek

Postautor: Pawlo54 » piątek 15 wrz 2017, 13:34

Kursy jak najbardziej istnieją i są efektywne :) przeświadczenie, że są przeznaczone tylko dla dzieci jest błędne, znam wielu dorosłych, którzy są zadowoleni i polecają dalej.
Pawlo54

Postautor: xanara » wtorek 19 gru 2017, 20:59

Poszukaj w internecie!
xanara

Postautor: Bizneswoman1 » poniedziałek 12 mar 2018, 18:06

Dużo jest takich na rynku, trzeba szukać i przede wszystkim czytać opinie innych na temat różnych firm je oferujących.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Bizneswoman1

Postautor: tyczka » środa 21 mar 2018, 12:06

Tak jednym słdowem... Działa to? Zrozumienie tekstu jest na tym samym poziomie co w trybie wolnym?
tyczka

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Kursy i szkolenia