Biznes w pojedynkę

Ogólne rozmowy o interesach.

Re: Biznes w pojedynkę

Postautor: Alekss77 » czwartek 28 cze 2018, 08:53

Na pewno warto również znaleźć odpowiednią kancelarię prawniczą z którą będziemy współpracować i zawsze będziemy mieli pewność że doradzą najlepiej jak będą potrafili ponieważ dobra kancelaria to duże ułatwienie w walce i interpretowaniu przepisów.
Alekss77

Postautor: gertaka » wtorek 10 lip 2018, 09:52

Ja sie zastanawiam nad samozatrudnieniem, czy to się opłaca, jak to wygląda jeśli chodzi o formalności?
gertaka

Postautor: ankantara » piątek 13 lip 2018, 22:32

Niby formalności nie ma wiele, ale trzeba się nabiegać po urzędach. Niby miało być wszystko załatwiane przy jednym okienku, ale i tak ZUS i skarbówkę dodatkowo trzeba odwiedzić. No i CEIDG musisz wiedzieć jak wypełnić, jakie kody działalności wpisywać, jaką formę opodatkowania wybrać. Najprościej chyba zgłosić się z tym do kogoś, kto to zrobi za nas. Ja upoważniłam moją księgową z tax care, załatwiała wszystko za mnie, wtedy płaciłam za to chyba 50 zł, nie wiem jak jest teraz. No i przy okazji podpowiedzieli mi co i jak, żebym nie płaciła za dużo podatków i składek.
ankantara

Postautor: karton » niedziela 15 lip 2018, 15:26

zawsze można pograć w pokera :D
pl.pokerstrategy.com/#u5WPJM
karton

Postautor: czikisan » poniedziałek 23 lip 2018, 09:08

Tutaj możesz sobie sprawdzić jak wyglada kwestia samozatrudnienia promocje.taxcare.pl/sm/ksiegowosc/1806-kalkulator/ prosty kalkulator powinien Ci rozjaśnić sprawę
czikisan

Postautor: amazak » piątek 17 sie 2018, 08:54

Warto założyć spółkę ;)
http://nefo.pl/- skuteczne leczenie nałogów
amazak

Postautor: amadeusz » poniedziałek 20 sie 2018, 14:34

Dobrze jest zabezpieczyć swój biznes przez odpowiednie systemy ;)
http://www.abaks-system.pl - systemy zabezpieczeń
amadeusz

Postautor: mikollka » środa 29 sie 2018, 22:39

czikisan pisze:Tutaj możesz sobie sprawdzić jak wyglada kwestia samozatrudnienia promocje.taxcare.pl/sm/ksiegowosc/1806-kalkulator/ prosty kalkulator powinien Ci rozjaśnić sprawę

Nie wiedziałam, że w ogóle istnieją takie kalkulatory, a zastanawiam się nad zamozatrudnieniem od jakiegos czasu i widze, ze wedlug TaxCare także wychodzi mi na tak. Chyba czas wziąć jednak sprawy we własne ręce.
mikollka

Postautor: Petersen » czwartek 30 sie 2018, 20:11

Fajna opcja z tym kalkulatorem, ale warto się jeszcze zastanowić nad księgowością, żeby nie utonąć w gąszczu przepisów.
Petersen

Postautor: ksenka » wtorek 16 paź 2018, 11:50

Jeśli się zdecydujesz na zalożenie włanej dzialalności to w tax care pomogą Ci przez to przebrnąć, nie jest to łatwa droga, bo papierów i formalności jest sporo ale jak ma się wsparcie to idzie to sprawnie i szybko, od razu też doradzą jaki model rozliczeniowy wybrać.
ksenka

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie