Naprawa auta: gotówkowa czy bezgotówkowa?

Rozmowy ogólne, zupełnie nie na temat. Co ciekawego w kinie.

Naprawa auta: gotówkowa czy bezgotówkowa?

Postautor: money » poniedziałek 28 paź 2013, 22:00

Jaką formę naprawy samochodu po wypadku preferujecie. Wolicie zrobić bezgotówkowo i kilka groszy "zgarnąć" do kieszeni czy raczej bardziej polecacie formę bezgotówkową i zlecenie likwidacji szkody?
Obrazek
money

Re: Naprawa auta: gotówkowa czy bezgotówkowa?

Postautor: oter » środa 06 lis 2013, 00:15

Jeśli auto nowe, to raczej zleć serwisowi likwidację szkody i nie martw się resztą. To najwygodniejsze.
oter

Postautor: money » piątek 08 lis 2013, 05:15

oter pisze:Jeśli auto nowe, to raczej zleć serwisowi likwidację szkody i nie martw się resztą. To najwygodniejsze.

Tak też właśnie myślę. Zresztą dostałem dobry adres warsztatu z Ełku ( SztukaLakierowania.pl ) który zajmie się moją likwidacją szkody, więc chyba się nie ma co zastanawiać.... ;) Ale dzięki za odpowiedź :)
Obrazek
money

Postautor: kudan » czwartek 27 lut 2014, 08:33

Z innej beczki - naprawa tłumika. Co ile tysięcy km? Mam wrażenie, że auto jest głośniejsze. Na tłumiku pojawiła się rdza.
To czas żeby wymieniać? Jeśli tak, to czy możecie mi polecić jakiegoś wiarygodnego mechanika z Katowic? To będzie moja pierwsza wizyta.
Każdy ze znajomych ma jakieś ale co do swojego mechanika ;/
kudan

Postautor: ridga » piątek 28 lut 2014, 11:47

Naprawa tłumika to banał - każdy mechanik to wykona, a nawet dla kogoś kto nie ma do czynienia z mechaniką będzie to łatwe.
Po prostu trzeba mieć narzędzia. W zasadzie musisz jedynie dobrać jakościowy tłumik. W Polsce mamy kilka dobrych firm.
Na pewno godny polecenia jest Ferroz. Raczej radzę unikać bardzo tanich części, wiadomo jak to się kończy.
Powiedz jakie masz auto to ci dobiorę konkretnie tłumik. Rocznik auta, silnik, model. Wystarczy.
ridga

Postautor: kudan » poniedziałek 03 mar 2014, 12:36

Mowa o tym - http://tlumik-samochodowy.pl/tlumik-samochodowy-fiat-doblo-9878.html ?
Od razu tłumik do mojego auta. Jedno pytanie, tam jest taka informacja "Aby nie narażać Ciebie na większe koszty transportu, niektóre nasze produkty zostają u nas podzielone na dwie części. Do przesyłki dodajemy element łączący umożliwiający zmontowanie przeciętego elementu."
A w opisie są elementy montażowe. Czy mechanik nie zaśpiewa mi więcej kasy za tłumik składający się z części?
kudan

Postautor: ridga » wtorek 04 mar 2014, 12:13

Nie zaśpiewa, dla niego to nawet wygodniej, bo łatwiej mu będzie zainstalować tłumik. Czasami zdarza się, że tłumik w jednym kawałku zwyczajnie nie pasuje, i wtedy trzeba go docinać. Na mechaników jest bardzo prosty sposób - kilka telefonów, powiedz co chcesz wstawić, do jakiego auta i zapytaj o cenę.
Bo jeśli o stawkę nie zapytasz, to możesz źle skończyć, tym bardziej jeśli wybieracie się do mechanik, którego znaleźliście przypadkiem.
ridga

Postautor: kudan » środa 05 mar 2014, 12:17

W życiu bym na to nie wpadł... Dobra, czyli mam konkretne typy, jutro zamawiam tłumik, przed weekendem powinienem mieć wszystko załatwione.
Poszukałem jeszcze trochę po sieci, ten Ferroz ma dobre opinie, ludzie piszą, że tłumiki wytrzymują im po 10 lat. Nawet nie nastawiam się na taki czas, ale gdyby tak się udało. Koniec biadolenia. Odezwę się jak wyszło kosztowo, no i jak spisuje się tłumik. Mam nadzieję, że obejdziemy się bez niespodzianek przy dostawie.
kudan

Postautor: tudok » czwartek 06 mar 2014, 12:10

Zwracajcie również uwagę na certyfikaty, np. certyfikat ISO 9001:2000 sugeruje jakość produktów.
Nie wszystkie firmy to mają. Przy częściach samochodowych każda głupia oszczędność okazuje się być w przyszłości tylko głupim, wysokim kosztem.
Zapewniam was, że czegoś takiego nie chcecie - kiepskie części wpływają na szybkość degradacji innych układów w aucie - niestety.
tudok

Postautor: money » niedziela 25 maja 2014, 21:27

tudok pisze:Zwracajcie również uwagę na certyfikaty, np. certyfikat ISO 9001:2000 sugeruje jakość produktów.
Nie wszystkie firmy to mają. Przy częściach samochodowych każda głupia oszczędność okazuje się być w przyszłości tylko głupim, wysokim kosztem.
Zapewniam was, że czegoś takiego nie chcecie - kiepskie części wpływają na szybkość degradacji innych układów w aucie - niestety.

tudok ma rację. Ale właśnie dlatego warto iść do dobrego warsztatu, będzie drożej, ale nie oszukają na częściach i naprawią tak jak należy. I tu znów polecam białostocki serwis lakierniczy/blacharski - http://sztukalakierowania.pl
Obrazek
money

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko i nic