Franczyza Żabka

Franchising - informacje, opinie, wiadomości

Franczyza Żabka

Postautor: Kameczka » wtorek 19 mar 2013, 21:40

Wiecie może jak wygląda współpraca z siecią Żabka? Jakiś czas temu dowiedziałam się, że ta sieć ma wielkie wymagania co do franczyzobiorcy. Macie jakieś potwierdzone informacje na ten temat? Moje informacje pochodzą z drugiej ręki, więc nie wiem ile jest w tym prawdy i jak rzeczywiście wygląda ta współpraca.
Kameczka
 
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 19:46

Re: Franczyza Żabka

Postautor: Czekolada » środa 20 mar 2013, 11:41

Nie mam bezpośrednich informacji, ale coś musi być na rzeczy - u mnie w rodzinnej miejscowości jest świetna lokalizacja na sklep i od "zawsze" była tam żabka, tyle, że sklep kilka razy już zamykano i otwierano, właściciel zmienił się już wiele razy.... Jakiś powód musi być, że ludzie z tego rezygnują, a lokalizacja jest naprawdę dobra i duży utarg, bo w tej żabce to zawsze pełno ludzi było.
Czekolada
 
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 14:10

Re: Franczyza Żabka

Postautor: stobejczyk » środa 20 mar 2013, 23:33

Dobra lokalizacja to podstawa, to pewnie bardzo ruchliwe miejsce. Zarząd Żabki musi sobie z tego zdawać sprawę, pewnie dlatego zmienia franczyzobiorców co przychodzi im łatwo, bo w małej miejscowości można stawiać wyższe wymagania.
stobejczyk
 
Posty: 11
Rejestracja: środa 20 mar 2013, 23:13

Żabka- drogi sklep

Postautor: Lalka » niedziela 24 mar 2013, 13:19

Ja jakoś nie przepadam za Żabką. Ceny w tym sklepie są bardzo wygórowane w porównaniu do innych sieciówek. Chodzę tam tylko po pojedyncze produkty, nigdy nie robię tam większych zakupów, gdyż to się zwyczajnie nie opłaca. Myślę, że żabka otrzyma się tylko w miejscy, gdzie nie ma znajdującego się w jej pobliżu innego sklepu spożywczego.
Lalka
 
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 19:38

Re: Franczyza Żabka

Postautor: Kameczka » niedziela 24 mar 2013, 15:16

Czyli wychodzi na to, że współpraca z Żabką nie wygląda zbyt dobrze. Skoro zawsze w Żabce było wiele ludzi, a właściciele się zmieniali, musi coś w tym być. A może ktoś współpracował z Żabką? Bo póki co mamy tylko przypuszczenia, a żadnych faktów.
Kameczka
 
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 19:46

Re: Franczyza Żabka

Postautor: Adam » piątek 19 kwie 2013, 13:36

Temat ajenci z żabka wałkowany jest od lat. Sieć w ramach oszczędności proponuje samozatrudnienie do prowadzenia sklepu, którego właścicielem jest kolejny fundusz obecnie Mid Europa. Więcej na stronie prowadzonej przez ajentów. Na forum i blogu http://ajenci.cba.pl/do-pobrania można znaleźć treść umowy, obroty sklepów, koszty, marżę od obrotu. Wszystko by podjąć okazjonalną decyzję. Warto pamiętać że sieć zabezpiecza swoje interesy wekslem. Można narazić siebie i poręczyciela na problemy finansowe o czym już wielu się przekonało.
Adam
 

Re: Franczyza Żabka

Postautor: cola » czwartek 15 sie 2013, 15:23

żabka - nigdy
Lewiatan - Tak

żabka ma dziwne skonfigurowane umowy i nie polecam
cola
 
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 15:00

Re: Franczyza Żabka

Postautor: Gość » czwartek 06 lis 2014, 23:26

A czemu lewiatan?
Gość
 

Re: Franczyza Żabka

Postautor: Gość » czwartek 27 lis 2014, 09:13

U mnie na osiedlu są oba te sklepy, ruch mają chyba podobny z tego co widzę.
Gość
 

Re: Franczyza Żabka

Postautor: malutkaMate » czwartek 11 gru 2014, 17:05

Hehehe śmieszą mnie strasznie wasze wypowiedzi. Sugerujecie się bezpodstawnymi komentarzami. To że w danym sklepie zmienia się Ajent to jest tylko i wyłącznie jego zasługa. Jeżeli ktoś nie potrafi prowadzić sklepu i nie spełnia standardów, które stawiają wszyscy franczyzodawcy, czy to jest Carrefour, czy Lewiatan, czy Odido, no to nic dziwnego że takie osoby się zmieniają. Firma ma swoje wymagania i tego pilnuje. Jeżeli chodzi o poręczenie wekslowe, to czy zastanowiliście się po co ono jest? A no właśnie pisać łatwo ale wytłumaczyć już gorzej. Weksle są podpisywane po to aby osoba, która dostaje towar i cały sprzęt w kredycie, nie zwiała z tym wszystkim. Osoba, która decyduje się na podjęcie współpracy z taką firmą musi być w 100% odpowiedzialna. W długi można wpaść tylko i wyłącznie wtedy, kiedy szastasz kasą zamiast opłacić faktury.
malutkaMate
 

Następna

  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Franchising, franczyza

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «