Cięcie kosztów firmy - flota

Ogólne rozmowy o interesach.

Cięcie kosztów firmy - flota

Postautor: BlueOyster » wtorek 22 lip 2014, 12:29

Jak w temacie, poszukuje dobrych pomysłów na cięcie kosztów związanych z utrzymaniem floty w firmie. Wiem ze jest trochę takich tematów ale jakoś mnie nie do końca przekonują te pomysły. Może wy macie jakieś świeże rozwiązania?
BlueOyster

Re: Cięcie kosztów firmy - flota

Postautor: paweł31 » środa 23 lip 2014, 17:46

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na zmniejszenie kosztów jest monitoring gps. Poza tym jeśli Twoi pracownicy jeżdżą za granicę to możesz pomyśleć o zakupie międzynarodowych kart SIM dla swoich pracowników z goo.gl/w5cBN6 Dzięki nim będą mogli rozmawiać za granicą płacąc jak za połączenia lokalne. Na jednej karcie można mieć osiem numerów. Jeden Polski i siedem zagranicznych.
paweł31

Postautor: BlueOyster » wtorek 29 lip 2014, 13:31

No tyle że ja raczej nie jeżdżę za granice, zresztą jak to ma mi niby pomóc w optymalizacji kosztów FLOTY?
BlueOyster

Postautor: tytus1 » czwartek 31 lip 2014, 09:16

Co do floty pomyśl nad montażem LPG. Tu gdzieś na forum były nawet dwa wątki na ten temat więc możesz sobie zerknąć. Z tego co pamiętam to ktoś gazował np. flotę Peugeotów Partnerów i chwalił się że ma oszczędności prawie 21 tyś. rocznie. Więc możesz nad tym pomyśleć.
Walczyć trzeba zawsze
tytus1

Postautor: BlueOyster » wtorek 07 paź 2014, 12:13

No w sumie pomysł spoko, a znasz się coś na LPG? Myślisz że zagazowanie Octavi 1.6, 5 aut to dobry pomysł i czy da radę?
BlueOyster

Postautor: Kielar » wtorek 15 wrz 2015, 09:44

Ja pochwalam stare, ale dobre: Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dla mnie świetnym sposobem na cięcie kosztów, jest regularny serwis pojazdów. Dzięki niemu płacimy jedynie za naprawę drobnych usterek i zmniejszamy do minimum ryzyko wystąpienia tych większych, co w konsekwencji stanowi oszczędność. Sam korzystam z serwisów Euromaster i od kilku lat nie musiałem dokonywać żadnych poważniejszych napraw :)
Kielar

Postautor: Bartek_123 » wtorek 23 lut 2016, 09:29

zgadzam się dla mnie koszty zmniejszają się, kiedy dbamy o auto tak jak trzeba. Ważna jest chociażby regularna wymiana oleju. Warto pojechać do ASO, bo choć cena jest tam dużo wyższa, to jednak można skorzystać z atrakcyjnych promocji. Poza tym olej jest tam wysokiej klasy przez co silniki są dużo sprawniejsze niż w innych samochodach. Jakby ktoś potrzebował, to podaje link do gliwickiej Toyoty, bo akurat z niej korzystam: http://www.serwistoyoty.pl/oferta
Bartek_123

Postautor: robson » poniedziałek 20 cze 2016, 16:48

Taki monitoring przydaje się nie tylko ze względu na możliwość lokalizowania pojazdu, ale też kontroli zużycia paliwa, przekroczeń prędkości oraz można podzielić jazdę kierowcy na tą do celów prywatnych i służbowych, co jest chyba główną zaletą. Wiem, ze nie wszystkie systemy takie coś są w stanie monitorować, ma takie coś Data System Group, polskie lokalizatory i oprogramowanie, na telefony można zainstalować DS Car Spy
robson

Postautor: krystov » czwartek 12 kwie 2018, 07:50

Możesz skrócić wiele kosztów w swoich pojazdach za sprawą instalacji LPG. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile nam udało się zaoszczędzić dzięki gazowi w pojazdach. Najważniejsze, to skierować się do odpowiedniego serwisu, który zajmie się jego instalacją. Dla mnie wykonali to Auto Gaz ze Śląska autogaz.com.pl/ , dzięki którym pojazdy mojej firmy zasilane są instalacją gazową Tartarini. Oj, zdecydowanie było warto. :)
krystov

Postautor: fess » wtorek 15 maja 2018, 16:14

Można sporo zaoszczędzić na oleju, który kupujesz dla firmowych pojazdów. Wystarczy tylko poszukać podobnej, lecz dużo tańszej oferty. Miałem okazję się o tym przekonać za sprawą Buwar buwar.pl/ , posiadających oleje do niemalże każdego jakość. Bardzo wysoka jakość za super atrakcyjną cenę. Zdecydowanie był to dobry zakup na którym z czasem udało nam się sporo zaoszczędzić.
fess

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o biznesie