Obligacje banków spółdzielczych na 12% - lepsze niż lokaty

Gdzie ulokować oszczędności.

Obligacje banków spółdzielczych na 12% - lepsze niż lokaty

Postautor: Admin » czwartek 18 sie 2011, 09:32

Jeśli posiadasz oszczędności, które mają stanowić zabezpieczenie na przyszłość, do tego chciałbyś zarobić więcej niż obecnie można na standardowej lokacie, powinieneś wówczas poważnie zastanowić się nad obligacjami. GBS w Barlinku, SBKiR w Wołominie oraz WBS, czyli Warszawski Bank Spółdzielczy wyemitowały obligacje, dzięki którym można zarobić 12% rocznie. Stanowią one tym samym ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lokat bankowych.
Banki spółdzielcze, żeby zwiększyć wielkość funduszy podstawowych bardzo często korzystają z możliwości jakie daje im ustawa i emitują obligacje. W przypadku wyżej wymienionych banków w grę wchodzą takie, których okres zapadalności jest równy dziesięciu latom. Trzeba tym samym być gotowym na to, żeby zamrozić swoje oszczędności na długi okres czasu. Jednakże zważywszy na oprocentowanie - być może naprawdę warto.
Żeby kupić owe obligacje potrzebny jest jedynie rachunek maklerski. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że firmy korporacyjne SA obarczone większym ryzykiem kredytowym, mogą bowiem zbankrutować, jednakże takie sytuacje maja miejsce niezwykle rzadko.
Admin
Site Admin
 
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 10 mar 2011, 12:59

Re: Obligacje banków spółdzielczych na 12% - lepsze niż loka

Postautor: AdamusPG » środa 02 sty 2013, 11:55

Szczerze mówiąc to zaskoczyła mnie ta informacja, bo 10 lat obligacji na 12% to by było rzeczywiście coś. Nie wiem tylko jaka dokładnie jest konstrukcja BSów, czy może taki bank zbankrutować??? Adminie czy mógłbyś rozwinąć ten temat, bo to bardzo ciekawa opcja na lokowanie kapitału by była.
Serwis komputerowy Apple jako pomysł na firmę
AdamusPG
 
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 30 gru 2012, 11:02

Re: Obligacje banków spółdzielczych na 12% - lepsze niż loka

Postautor: rikikl42 » sobota 09 wrz 2017, 08:38

nawet dobrze to wygląda

___________________________
[url=athleticomed.pl/neurochirurg-bydgoszcz]neurochirurg bydgoszcz[/url]
rikikl42
 
Posty: 1
Rejestracja: sobota 09 wrz 2017, 08:36

Re: Obligacje banków spółdzielczych na 12% - lepsze niż loka

Postautor: knat » czwartek 22 mar 2018, 23:51

hmm a czy banki spółdzielcze to dobry pomysł, żeby ładować się w ich obligacje? Obligacje korporacyjne zawsze niosą za sobą to ryzyko, że nigdy nie zostaną spłacone, bo jak taki bank spółdzielczy nie będzie miał kasy to po prostu nie spłaci - i co mu zrobisz? Moim zdaniem lepiej dużo jest spróbować czegoś bardziej stabilnego -tu doksy na open life: openlife.pl/dokumenty-do-pobrania/wzorce-umow/banki/getin-noble-bank-sa/obligacje-korporacyjne-plus-iv - "normalny" bank, który raczej nie ma takiego ryzyka jak bank spółdzielczy. Ile ostatnio padło banków? A ile banków spółdzielczych? No właśnie :) Wydaje mi się, że szkoda ryzykować, szczególnie że 12% to brzmi naprawdę jak mocno łakomy kąsek!
knat
 
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 00:07


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Lokaty, fundusze, obligacje

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «