produkcja pod własną marką obudów komputerowych

Jak najlepiej wykorzystać pomysł na interes. Gdzie znaleźć pomysł na dobry biznes. Dyskutujemy o tym jak zarabiać pieniądze.

produkcja pod własną marką obudów komputerowych

Postautor: Skit » niedziela 13 sty 2013, 01:24

Witam,

Od dłuższego czasu interesuję się rynkiem obudów komputerowych i systemów chłodzenia. Wszystko sprowadza się do mojego głównego zainteresowania - modyfikacje obudów. Mam na swoim koncie własnoręcznie wykonaną obudowę z drewna, nad którą pracowałem prawie dwa lata. Do tego zrobiłem kilka projektów modyfikacji konkretnych modeli obudów, które istnieją na rynku. Chciałbym je zrealizować, ale niestety brak funduszy nie pozwala na urzeczywistnienie tego typu hobby :) Ponadto, zrobiłem bardzo dokładny projekt 3D kolejnej obudowy od zera. Jest sporo problemów, które trzeba rozwiązać w projektowaniu (wentylacja, wyciszenie, montaż dysków twardych, montaż zasilacza, sposób otwierania ścian bocznych i tak dalej, i tak dalej...). W większości przypadków zastosowałem gotowe rozwiązania, które można znaleźć w obudowach, które istnieją na rynku. Pokusiłem się jednak o kilka autorskich rozwiązań, które moim zdaniem mogą się sprawdzić. Poza tym, mam w planach zaprojektować jeszcze kilka innych obudów z różnych segmentów (obecnie w trakcie prac jest obudowa typu HTPC).

Do czego zmierzam? Ostatnio nasunęła mi się myśl, żeby wykonać jeszcze kilka projektów, każde bardziej lub mniej zaawansowane, i zainwestować w maszyny, dzięki którym wyprodukuję te obudowy i zacząć je sprzedawać pod własną marką :) Z tego, co ja się orientuję, nie ma w Polsce żadnego producenta obudów komputerowych (chyba, że znacie jakiegoś?). Od razu mówię, że nie mam pojęcia jak się tworzy biznes plan i jak się zabrać za własny interes (z czasem odrobię pracę domową), ale mam obraz tego, jak to ma wszystko, według mnie, wyglądać.

Kilka kwestii (trochę nie po kolei ;) ):
- Oczywiście materiały. Do samej produkcji to głównie blacha i aluminium, ale nie uniknę plastiku. Do tego różnej wielkości kartony z moim logo przeznaczone do pakowania. Na czymś również będzie trzeba wydrukować instrukcję i inne ulotki. Będzie trzeba nawiązać współpracę z dostawcami tychże "surowców".
- Jeden z etapów produkcji, czyli malowanie. Nie ukrywam, że chciałbym sam tego się podejmować (chcę uniknąć zbędnych pośredników), ale trzeba też się rozejrzeć za firmami, które się tym zajmują.
- Maszyny. W zasadzie to frezarka CNC i zaginarka załatwiają sprawę.
- Wyżej wymienione gotowe rozwiązania. Tutaj w ogóle się nie znam, ale zapewne trzeba komuś zabulić, żeby z nich korzystać. Pytanie brzmi - gdzie to sprawdzić?
- Eksport. Planuję sprzedaż na terenie kilku krajów Europy, ale to oczywiście do ustalenia, bo trzeba zrobić rozeznanie.
- Sama sprzedaż. Plan jest taki, żeby nawiązać współpracę ze sklepami komputerowymi. Myślałem również nad sprzedażą na własną rękę.
- Problemy klienta końcowego, czyli gwarancja. Warunki gwarancyjne i kilka aspektów, nad którymi trzeba się głębiej zastanowić.
- Rejestracja własnej marki wraz z logo. Jakie koszty? Jak się upewnić, czy nazwa i logo nie jest już zajęte?
- Obudowy na zamówienie. To może być ciekawe. Klient przesyła projekt, ja go wykonuję.
- Lokal i hala produkcyjna. Wiadomo, o co chodzi.
- Dla kogo? Ogólnie dla wszystkich. Mam zamiar zaprojektować i wyprodukować kilka obudów z różnej półki cenowej, tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Na razie nie przychodzi mi na myśl więcej kwestii. Wszelkie usprawnienia w zarządzaniu działalnością, produkcją i projektami będą opracowywane dopiero jak się obmyśli wszystkie plany. Wyżej napisałem, że nie mam pieniędzy na rozwijanie tego hobby. Jeśli jednak chodzi o działalność gospodarczą, to na pewno mogę zawalczyć o jakieś dofinansowanie, prawda? Poza tym, nie od razu Rzym zbudowano, więc poświęciłbym się i starał się o każdy grosz, żeby rozwinąć interes.

Co o tym sądzicie? Może się udać?
Skit

Produkcja obudów komputerowych

Postautor: Wyrobnik » niedziela 13 sty 2013, 19:14

Pomysł na biznes fajny i co najważniejsze oryginalny.
Najważniejsza kwestia przy tym, to jak będzie wyglądał popyt. Zapewne wiele osób będzie chciało mieć tak oryginalną obudowę, ale niestety nie będzie ona tania. Nie ma co nawet dyskutować - to będą drogie obudowy. Ile osób chętnych się zdecyduje na zamówienie ?
Możliwe, że rozwiązaniem tego będzie eksport.

Trzeba by się zastanowić, czy można zdobyć dotację na ten biznes ?
Wyrobnik

Re: produkcja pod własną marką obudów komputerowych

Postautor: Kruszyn443 » niedziela 13 sty 2013, 21:45

Jeśli jest dobry biznes plan tym większe szanse na dotacje, bo to chyba podstawa.
Kruszyn443

Postautor: mara. » niedziela 13 sty 2013, 22:00

chyba nie powinienes tutaj tak dokladnie opisywac swojego planu, Ty masz pomysl nie masz pieniedzy, a ktos moze miec odwrotnie
mara.

Postautor: MarekOl » środa 02 sty 2019, 12:57

Na pewno będziesz do tego potrzebował dobrej jakości sprzętu bo też na pewno nie jest to wcale tak łatwe jak mogłoby nam się wydawać. Jeżeli będziesz na etapie doboru odpowiednich maszyn do produkcji CNC to ja ze swojej strony mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę producenta TBI, który ma wyłącznie wysokiej jakości sprzęt i do tego zapewnia również ich serwisowanie gwarancyjne i pogwarancyjne.
MarekOl

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Mam dobry pomysł na biznes