Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Jak założyć spółkę. Rodzaje spółek w biznesie.

Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: zet » poniedziałek 13 cze 2011, 17:37

Sp. z.o.o. to nic innego jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która to może zostać założona przez osobę fizyczną lub prawną albo jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, chociażby spółka jawną. Jest tylko jedno zastrzeżenie, otóż założycielem jednoosobowej spółki z o.o. nie może być inna jednoosobowa spółka z o.o.
W przypadku spółki z.o.o. wymagany kapitał zakładowy wynosi minimum 5000 zł. Przy czym wkłady na pokrycie kapitału zakładowego mogą być wniesione zarówno w formie gotówki, jak i aportów. Minimalna wartość udziału jest równa 50 zł.
Spółka z.o.o. w organizacji powstaje z chwilą zawarcia umowy w formie aktu notarialnego. Od tej chwili jest ona podmiotem praw i obowiązków, tym samym może wystąpić o nadanie REGON-u, NIP-u. Niezbędne jest również założenie konta bankowego.
Spółka z.o.o. uzyskuje uzyskuje osobowość prawną z chwilą jej wpisu do KRS-u. Władzę w spółce z.o.o. sprawuje Zgromadzenie wspólników, które to powołuje Zarząd. Może występować również Rada nadzorcza oraz Komisja rewizyjna.
zet
 
Posty: 193
Rejestracja: piątek 11 mar 2011, 11:37

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: elektron » środa 05 wrz 2012, 12:04

Od czego mamy google? Zgoogluj, a się dowiesz.
elektron
 
Posty: 6
Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:42

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: Okey86 » poniedziałek 29 paź 2012, 21:26

generalnie zakładając spółkę w Polsce można napotkać tyle formalności, ze lepiej od razu poświęcić trochę czasu na spotkanie z kimś od usług księgowych, żeby doradził co i jak, bo bez tego tylko straci się czas na bezużyteczne latanie po urzędach... ;(
Okey86
 
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 20:53

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: eggs » czwartek 06 gru 2012, 11:04

Takie rzeczy powinny być nauczane w szkołach ponadgimnazjalnych, tak aby każdy z nas miał świadomość czym się dana spółka charakteryzuje...
eggs
 
Posty: 6
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 09:34

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: Gość » środa 12 mar 2014, 15:37

generalnie zakładając spółkę w Polsce można napotkać tyle formalności, ze lepiej od razu poświęcić trochę czasu na spotkanie z kimś od, żeby doradził co i jak, bo bez tego tylko straci się czas na bezużyteczne latanie po urzędach... ;(

Dlatego idealnym rozwiązaniem jest przekazanie tych wszystkich spraw ludziom, którzy się naprawdę na tym znają! Osobiście polecam biuro http://www.trames.pl/. Pomogli mojej przyjaciółce, która ma firmę. Dzięki temu, nie musi „latać” po urzędach i ma więcej czasu na własne przyjemności. Po co się męczyć i wyczekiwać w kolejkach skoro są osoby, które zrobią to wszystko za nas? Pozdrawiam:)
Gość
 

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: Tomislaw » niedziela 19 lis 2017, 18:07

A nie lepiej w tych czasach skorzystać z jakichś porad online? Znaleźć takiego onlienowego partnera? Oczywiście któremu można zaufać.
Tomislaw
 

Re: Co to jest Spółka Z o.o. ? - definicja

Postautor: KRS_formularze » czwartek 07 gru 2017, 06:04

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką rejestracji i/lub zmian w KRS.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Paweł,
Specjalista on-line
formularze-krs.pl
KRS_formularze
 
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 lis 2017, 11:09


  • Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Spółki z o.o., S.A.

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
» Tu weźmiesz chwilówkę bez BIK! «